banner1668

BAŞBAKAN'IN KREDİ KARTLARI...

Başbakan Erdoğan vatandaşı 'Kredi kartı kullanmayın' diye uyardı ama cüzdanındaki kartlar dikkat çekiyor!

BAŞBAKAN'IN KREDİ KARTLARI...

Başbakan Erdoğan vatandaşı 'Kredi kartı kullanmayın' diye uyardı ama cüzdanındaki kartlar dikkat çekiyor!

18 Temmuz 2013 Perşembe 11:05
BAŞBAKAN'IN KREDİ KARTLARI...

 Dün yaptığı açıklamada vatandaşa 'Kredi kartı kullanmayın' şeklinde çağrı yapan Başbakan Erdoğan'ın da kredi kartı kullandığı ortaya çıktı.

 
Başbakan Erdoğan, dün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca Ankara Vilayetler Evi'nde şehit yakınları ve gazilere verilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada faiz lobisine değinerek vatandaşlara uyarıda bulundu.
 
Erdoğan, "Geçenlerde ben, 'faiz lobisi' derken boşuna demedim. Bir şeyler bildiğim için bunları söylüyorum, zira faiz dışı gelirlerle abad olan bir lobi var. Hani şu kredi kartları falan diyorsunuz ya, bunları almayın. Bunlardan ödediğiniz paralar, sadece bir bankayı örnek vereceğim, isim vermiyorum, 600 trilyon bir yılda geliri, faizin dışında. Bunun yanında Ziraat, Halk, Vakıf üçünün bu yandan toplam gelir 600 trilyon. Oynanan oyunun ne kadar büyük olduğunu görüyor musunuz? Kim ödüyor bu parayı? Zengin değil, benim fakir, fukara kardeşim. Allah selamet versin, bayılıyor da 'bir tane kredi kartı elime alayım' diye, onunla sanki hava atıyor. Ay sonu gelmeden maaş bitiyor, faizi, şunu, bunu vesaire. Oynanan oyun büyük, bu oyunu hep beraber bozmamız lazım. Herkes ayağını yorganına göre uzatmayı bir öğrense, o zaman onlar bu parayı göremeyecekler" diyerek, vatandaşlara 'Kredi kartı' kullanmayın çağrısı yaptı..
 
Ancak vatandaşa 'Kredi kartı kullanmayın' diyen Başbakan Erdoğan'ın, kendisinin 2-3 kredi kartı birden kulandığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl çekilen bu fotoğraflarda Erdoğan'ın cebinden çıkardığı cüzdanındaki kredi kartları net bir şekilde görülüyor.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 18.07.2013 11:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol