SÖZLER DOĞRUYSA SAVUNMASI BİLE SKANDAL!..

Olaylı Trabzonspor - Fenerbahçe karşılaşmasının çok konuşulan hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu karşılaşma ile ilgili yakın çevresine kendisini savunduğu öğrenildi. Olay hakem, savunmasıyla adeta insanlar bu kadar aptal mı dedirtti.

08 Mayıs 2012 Salı 10:58
SÖZLER DOĞRUYSA SAVUNMASI BİLE SKANDAL!..

 Zokora'nın Emre'ye yaptığı harekete sarı kart verdiği için eleştirilen Abitoğlu'nun "Pişman değilim. Top gittikten sonra Zokora duramıyor, ayağı ileri gidiyor ve çarpışıyorlar. Sarı yeterli" dediği öğrenildi.


Vatan Gazetesi'nin haberine göre; Trabzonspor - F.Bahçe maçı sonrası gözlemci Halit Gerçeker ile karşılaşmayı değerlendiren hakem Mustafa Kamil Abitoğlu'nun "Bu kadar gergin ortamdaki o maçı salimen bitirmek tek amacımdı. Bunu da gerçekleştirdim" dediği, gözlemcisinin de ona destek verdiği öğrenildi.
Zokora'nın Emre'ye yaptığı hareketi de gözlemcisi ile izleyip değerlendiren Abitoğlu'nun "Pozisyona çok yakındım. Karardan pişmanlık duymuyorum. Defalarca pozisyonu durdurarak izledim. Top gittikten sonra Zokora duramıyor ve ayağı ileri gidiyor. Sonuçta çarpışıyorlar. Bence sarı kart yeterlidir" dediği ifade edildi.
PUANI DÜŞÜK DEĞİL!
Colman'ın Emre'ye yerdeyken topa vurması için de "Maçın başında bir olay. Uyarıyı gerektiriyordu. Fazlası ortamı gererdi. O nedenle uyarı ile yetindim. Ayrıca Emre'ye 'Sen korner atma' demedim. 'Köşe çok karışık. Daha fazla yabancı maddeye maruz kalabilirsin' dedim. O da 'Atışı ben kullanacağım' yanıtını verdi" değerlendirmesi yaptığı vurgulandı.
Yakın çevresine maçla ilgili "Birkaç kez oyun durdu. İçeri girmemi gerektirecek durumlar belki sözkonusu olabilir. Ancak soyunma odasına gitseydim bir daha çıkamazdım ve çok büyük olaylara neden olurdu" diye konuşan Abitoğlu'nun kamuoyundaki beklentilerin aksine gözlemcisinden aldığı notun da yüksek olduğu sızan bilgiler arasında.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol