'AKP'lilerin İşleri Güçleri Para, Kara-Kız'

Akit gazetesi yazarı Abdullah Şanlıdağ, 24 Haziran seçimlerine ilişkin oyu 7 puan kadar düşen AKP’ye ilişkin çok sert eleştirilerde bulundu.

02 Temmuz 2018 Pazartesi 22:50

“Bundan sonraki süreçte ‘Erdoğan’ın rüzgârı ile işi götürme ve yan gel yat oğlum’ dönemi bitirilmelidir. Üretmeyen tüketen, biz davası yerine ben davası güden, işi gücü rant ve akçe olan, karı-kız, ihale peşinde koşan, millete sırtını dönen ve ona tepeden bakan, telefonlara dönüş yapmayan ne kadar asalak varsa temizlenmeli, teşkilatlar sil baştan dizayn edilmelidir” diyerek AKP teşkilatını eleştiren Abdullah Şanlıdağ, “24 Haziran seçimlerinden ders çıkarılmazsa, Ak Parti’nin bir dönemlik ömrü kalır” ifadelerini kullandı.

Abdullah Şanlıdağ’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Şimdi gelelim Cumhurbaşkanı ile Ak Parti arasında oluşan farkın analizine. Bundan sonraki süreçte ‘Erdoğan’ın rüzgârı ile işi götürme ve yan gel yat oğlum’ dönemi bitirilmelidir. Üretmeyen tüketen, biz davası yerine ben davası güden, işi gücü rant ve akçe olan, karı-kız, ihale peşinde koşan, millete sırtını dönen ve ona tepeden bakan, telefonlara dönüş yapmayan ne kadar asalak varsa temizlenmeli, teşkilatlar sil baştan dizayn edilmelidir. Tabanın sesine kulak verilmeli, milletin onay vermediği bir kişi dahi muhtar adayı bile gösterilmemelidir. Tepeden atam atama, bölgeyi bilmeyen, milletin sevmediği kişileri tavan atama yapmamalıdır. Ak Parti’nin oy kaybının arka planındaki en büyük gerçek budur. Milletin istemediği adaylar listeye yazıldığı zaman, tepki negatif oluyor. Artık bunu anlamak gerekir. Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimler kaybedildiği takdirde 2023 hedefleri hayal olur. Tavanın adayı millete hizmet etmiyor, kendisini seçenlere köle oluyor. Adayları taban yani millet belirlerse, tabanın adayı tabana efendilik taslamaz, onlara hizmetkâr olur. Eş-dost, akraba-hısım saltanatına son verilmeli. Teşkilatların omurgası olan delegeler aday belirlememeli. Genel merkez dayatması ve delege ile aday seçme dönemi bitirilmez ise, yani 24 Haziran seçimlerinden ders çıkarılmazsa, Ak Parti’nin bir dönemlik ömrü kalır. Millet bu sefer de; 'ey Erdoğan, senin hatırına bir defa daha Ak Parti’ye oy veriyoruz. Ama teşkilatlarını milletin istediği formatta dizayn etmezsen, senin de sonun diğer partiler gibi olur' dedi. Ben seçim sonuçlarını böyle okuyorum.”

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol