Gemi kaptanı o üniversitenin kadınlar tuvaletine dadanmış

Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki kadınlar tuvaletine dadanan bir kişi kâbus yaşattı. Lisans öğrencisi T. B., lavaboda olduğu esnada, karşı kabinde bir el gördüğünü anlattı. Durum özel güvenliğe bildirilince, Gemi Kaptanı İbrahim K. Ü. isimli kişi yakalandı. İbrahim K. Ü. lisans eğitimi için üniversiteye geldiğini belirterek “Lavaboda herhangi bir kadınla karşılaşmadım” dedi. Bu kişiye dava açıldı.

27 Ekim 2023 Cuma 12:47
Gemi kaptanı o üniversitenin kadınlar tuvaletine dadanmış

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya göre olay geçen 23 Aralık akşamı yaşandı. Yıldız Teknik Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi F. B. (37), saat 17.30 gibi kadınlar tuvaletine gitti. Ellerini yıkayıp aynaya bakan F. B., o esnada bir erkeğin kabinden çıktığını gördü.

Duruma şaşıran F. B., bu kişiye yönelik “Ben yanlışlıkla erkekler lavabosuna mı girdim” dedi.

‘YANLIŞLIKLA GİRMİŞİM’ DEDİ

Kapıya yönelen bu kişi ise kapıda, kadınlar tuvaleti simgesini görünce “Ben yanlışlıkla girmişim” dedi ve uzaklaştı. O sıra derse yetişmek için acele eden F. B. durumdan şüphelenmedi.

ARKADAŞINI AĞLARKEN GÖRDÜ

Ancak aynı gün saat 19.30’da ilginç bir durum daha yaşandı. F. B., kendisi gibi yüksek lisans öğrencisi olan T. B.’nin (34), ağladığını gördü. Arkadaşının neden olduğunu soran F. B., bu kişiden, kadınlar tuvaletine giren bir erkeği gördüğü yanıtını aldı.

F. B., saat 17.30 sıralarında benzer olayı kendisinin de yaşadığını söyledi. Bu durum üzerine okulun özel güvenliğine haber verildi. Güvenlik görevlileri, kadınlar tuvaletine giren kişinin okuldan çıkmasını engelledi ve polise haber verildi.

Yüksek lisans öğrencisi iki kadın, gemi kaptanından şikayetçi oldu.

whatsapp-image-2023-10-26-at-22-34-55.jpeg

‘KARŞI KABİNDE BİR EL GÖRDÜM’

F. B.’nin yanı sıra T. B.’nin de ifadesi alındı. Genç kadın ifadesinde “Ders arası lavaboya gitti. Ben, kıyafetimi çıkarmak için eğildiğimde karşı tuvalet kabininin içinde yerde bir el gördüm. Daha sonra ben panikledim. Bir süre korktuğum için lavabodan çıkamadım. Durumu hemen hocalarıma anlattım” dedi. Yaşadığı olay nedeni ile geceleri korku içinde uyandığını anlatan F. B. “Ben bu şahsın tuvalete girerek beni taciz ettiğini düşünüyorum” dedi.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ

Soruşturma kapsamında bilgi sahibi olarak ifadesi alınan özel güvenlik görevlisi B. B. ise, kadınlar tuvaletine yöneldiğini görünce uyardığını, bu kişinin kendisini öğretim görevlisi olarak tanıttığını söyledi.

İbrahim K. Ü., girdiği lababoda kadınlarla karşılaşmadığını söyledi.

whatsapp-image-2023-10-26-at-22-35-13.png

‘LAVABODA KADIN GÖRMEDİM’

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Gemi Kaptanı İbrahim K. Ü. (43) ise, lisans eğitimi almak için Yıldız Teknik Üniversitesi’ne gittiğini söyledi. Olaydan önceki gün dâhil son 3 gündür anılan üniversiteye gittiğini anlatan İbrahim K. Ü. “Ben İstanbul Teknik Üniversitesi mezunuyum. Ama Yıldız Teknik’e bir hayranlığım var. Lisans dersleri ile ilgili bilgi almak için okula gitmiştim. Üniversiteye gittiğim 3 gün boyunca, lavaboda herhangi bir kadınla karşılaşmadım. Kimseyi de gizli gizli izlemedim” dedi.
Gemi Kaptanı İbrahim K. Ü., hakkında “Özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlaması ile açılan dava devam ediyor. Konuya ilişkin telefonla ulaştığımız F. B. ve T. B. ise konuşmak istemediklerini belirtti.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 27.10.2023 20:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol