banner1700

Erdoğan'ın, Damat Ve Soylu Planı!

Son yapılan araştırmada Cumhur İttifakı tabanında hangi isim öne çıkıyor belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ınstagramdan istifa eden damadı Berat Albayrak için çıkan sonuç bakın ne oldu?

19 Şubat 2021 Cuma 12:32
Erdoğan'ın, Damat Ve Soylu Planı!

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında  AK Parti kulislerine ve Berat Albayrak ile Süleyman Soylu'ya ilişkin bir yazı kaleme aldı.

AK Parti'nin tartışmalı kongrelerine değinen Ahmet Takan, "Ne anayasa değişikliği…Ne seçim ve siyasi partiler yasalarında konuşulan değişiklikler…Ne ekonomik kriz…Ne de Gara operasyonu… AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, çalışma programının tüm ağırlığını AKP kongrelerine vermiş." değerlendirmesinde bulundu.

"Tayyip Erdoğan’ın, Berat Albayrak’ın gelecek hesapları doğrultusunda AKP teşkilatları içindeki birikimini kırmak için Kovid belasını bile umursamaması çok doğal!"
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın kongrelere bu kadar önem vermesinin nedenini ise parti içi dengeleri sağlamak olduğunu yazan Ahmet Takan, "Damat Berat Albayrak bakanlıktan uçurulduktan sonra bürokrasideki ekibi –beklenen gibi- ince ince doğranıyor. Sıranın medya yapılanmasına geldiği konuşuluyor. Tayyip Erdoğan’ın, Berat Albayrak’ın gelecek hesapları doğrultusunda AKP teşkilatları içindeki birikimini kırmak için Kovid belasını bile umursamaması çok doğal!.. Sadece Berat Albayrak’ın birikimi mi?.. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dantel gibi örmeye çalıştığı organizasyonları da bozması gerek. O zaman da şahsının bizzat kongre yapılan kritik illere gitmesi şart olmuş." yazarak AK Parti kulislerine ilişkin çok konuşulacak bir yazı yazdı.

'BERAT ALBAYRAK YARGILANSIN'

İşte Ahmet Takan'ın dikkat çeken o yazısı;

"Ne anayasa değişikliği…

Ne seçim ve siyasi partiler yasalarında konuşulan değişiklikler…

Ne ekonomik kriz…

Ne de Gara operasyonu…

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, çalışma programının tüm ağırlığını AKP kongrelerine vermiş. Bizzat gidip katılması da o yüzdenmiş. Tayyip Erdoğan, her hafta yapılan grup toplantısından 1 gün önce tüm milletvekillerinin Kovid testi yapılmasını şart koşar. Testi negatif çıkmayan kim olursa olsun grup toplantısına katılamaz. Zira, saray toplantıları içinde aynı kurallar geçerlidir. Ve hatta, -bunu çok kritik noktadaki bir saray kaynağımdan duymuştum- saraya gelen özel konukların bir çoğu ile yüze yüze görüşmez. Ayrı ayrı odalardan görüntülü sistemle görüşür.

'BERAT ALBAYRAK CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK'

Damat Berat Albayrak bakanlıktan uçurulduktan sonra bürokrasideki ekibi –beklenen gibi- ince ince doğranıyor. Sıranın medya yapılanmasına geldiği konuşuluyor. Tayyip Erdoğan’ın, Berat Albayrak’ın gelecek hesapları doğrultusunda AKP teşkilatları içindeki birikimini kırmak için Kovid belasını bile umursamaması çok doğal!.. Sadece Berat Albayrak’ın birikimi mi?.. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dantel gibi örmeye çalıştığı organizasyonları da bozması gerek. O zaman da şahsının bizzat kongre yapılan kritik illere gitmesi şart olmuş. Video konferans beklentileri kesmiyor! Tayyip Erdoğan’ın son katıldığı il kongrelerindeki manzaralar bir bakın… Hele en son şu Ankara il kongresindeki görüntülere…"

BERAT ALBAYRAK BU TABLODA 15. SIRADA ÇIKTI

Öte yandan Gezici Araştırma Şirketi Murat Gezici, Berat Albayrak'ın da dahil olduğu dikkat çeken bir araştırma sonucunu sosyal medyadan paylaştı.

Gezici paylaşımında, ankete katılanlara, “AK Parti içinde Sn. Erdoğan dışında beğendiğiniz, güvendiğiniz ve makul bulduğunuz isimler kimlerdir?” sorusunu yöneltti.

Ocak 2021’i kapsayan araştırmada birinci çıkan isim ise Süleyman Soylu oldu.

AKP ve MHP tabanına sorulan soruda yüzde 24 ile Süleyman Soylu birinci çıkarken yüzde 15 Fahrettin Koca ikinci oldu. Ayrıca araştırmada Erdoğan hariç isimler için “Beğendiğim siyasetçi yok” seçeneğinin yüzde 22 çıkması da dikkat çekti.

Süleyman Soylu’nun Cumhur İttifakında Erdoğan’dan sonra en çok güvenilen birinci isim çıkması akıllara Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ı getirdi.

Soylu, iktidar içerisinde sürekli olarak Berat Albayrak ile aralarında rekabet olduğuna dair iddialarla gündeme gelmişti. İki taraf da bu iddiaları yalanlamamıştı.

İşte o araştırma sonucu:

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 19.02.2021 13:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol