Erdoğan yerine geçireceği ismi buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3. kez seçildi. Erdoğan bir değişiklik yapılmazsa bir daha aday olamayacak. Erdoğan, kendisinden sonrası için plan yapmaya başladı. Erdoğan'ın kendisinden sonraki dönem için düşündüğü isim de belli oldu. İşte o isim...

05 Haziran 2023 Pazartesi 15:34
Erdoğan yerine geçireceği ismi buldu

Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın kimliğini açıklamadığı Beştepe’ye yakın bir isim, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı görevini son kez yapacağını, 2028'de veda ederken de kendisinden sonrası için damadı Selçuk Bayraktar'ı düşündüğünü kaydetti.

Saymaz, bugünkü yazısında şöyle yazdı:

“Beştepe'ye yakın isim, Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı görevini son kez yapacağını, 2028'de veda ederken, siyasetçi olarak değil, devlet adamı olarak anılmak istediğini söylüyor. Erdoğan'ın, kendisinden sonrası için damadı Selçuk Bayraktar'ı düşündüğünü kaydediyor.”

TRABZONLULARIN İSMİNİ ÇİZDİ, KONYALILAR GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinesinde Karadeniz ağırlığına son verdi. Kabinede çifte vatandaşlığı bulunan 2 bakan var, 3 eski bakan da yeniden kırmızı plakaya kavuştu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabinesine hiçbir milletvekilini almadı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy dışında kabinenin tamamını değiştirdi.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre Erdoğan bölge dengesinde Karadeniz ağırlığını ortadan kaldırdı.

İşte Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile birlikte 18 isimden oluşan yeni kabinenin şifreleri:

VEKİL YOK: Yeni kabinede milletvekilliğinden istifa ettirilecek hiçbir isim alınmadı. Parti yönetiminden sadece Yerel Yönetimler Başkanlığı'nı yürüten Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki kabineye girdi.

3 İSİM DÖNDÜ: Önceki hükümetlerde bakan olarak görev yapan üç isim, yeniden kırmızı plakaya kavuştu. Mehmet Şimşek, Mehmet Özhaseki ve Osman Aşkın Bak eski bakanlıklarına döndü.

ALBAYRAKLAR'DAN 2 İSİM: Yeni Şafak ve TVNET'in sahibi Albayrak Ailesi'ne yakın isimler kabineye girdi. Albayraklar'ın 23 yıllık CEO'su, eski MÜSİAD Başkanı Ömer Bolat ile bu grupta görev alan Osman Aşkın Bak kabineye girdi.

DENGE DEĞİŞTİ: Eski kabinede Süleyman Soylu, Mustafa Varank, Adil Karaismailoğlu ve Mehmet Muş dolayısıyla Trabzon ağırlığı dikkat çekiyordu. 4 Trabzonlu bakan dönemi biterken, 4 Konyalı bakan dönemi başladı.

MEMLEKETLER: Cevdet Yılmaz (Bingöl), Yılmaz Tunç (Bartın), Mahinur Özdemir Göktaş (Belçika doğumlu-Konyalı), Ali Yerlikaya (Konya), Vedat Işıkhan (Mardin), Mehmet Özhaseki (Kayseri), Hakan Fidan (Ankara-aslen Van), Alparslan Bayraktar (Hatay doğumlu aslen Trabzonlu), Osman Aşkın Bak (Rize), Mehmet Şimşek (Batman), Mehmet Nuri Ersoy (İstanbul), Yusuf Tekin (Erzurum), Yaşar Güler (Ardahan), Fahrettin Koca (Konya), Mehmet Fatih Kacır (İstanbul-aslen Giresun), İbrahim Yumaklı (Kastamonu), Ömer Bolat (İstanbul-aslen Konya) ve Abdulkadir Uraloğlu (Trabzon)

2 ÇİFTE VATANDAŞ: Mehmet Şimşek'in İngiltere, Mahinur Özdemir Göktaş'ın ise Belçika vatandaşlığı bulunuyor.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 05.06.2023 15:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol