banner1812

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı açıldı, 4 gün boyunca ücretsiz

Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı (YHT) 26 Nisan itibarı ile açıldı. Toplam 8 istasyonu bulunan Ankara Sivas hızlı tren hattı durakları ve güzergahı sorgulanıyor. Ankara Sivas arasındaki 603 km mesafeyi 405 km'ye düşürecek olan Ankara Sivas hızlı tren hattı ile 12 saat olan seyahat süresi 2 saate düşüyor. İşte 2023 Ankara Sivas hızlı tren hattı durakları ve güzergahına ilişkin detaylar...

26 Nisan 2023 Çarşamba 18:06
Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı açıldı, 4 gün boyunca ücretsiz

Ankara Sivas hızlı tren hattı durakları ve güzergahı araştırmaları hız kazanırken Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Demir yollarında adeta bir seferberlik ilan ettik ve yepyeni bir dönem başlattık." ifadelerini kullandı.

12 saatlik Ankara ve Sivas arası seyahat süresini 2 saate düşürecek olan YHT Ankara Sivas hızlı tren hattı katılımıyla 26 Nisan günü açıldı. İşte 2023 YHT Ankara Sivas hızlı tren hattı durakları ve güzergahı...

ANKARA SİVAS HIZLI TREN HATTI AÇILDI!

Ankara Sivas yüksek hızlı tren hattı 26 Nisan Çarşamba günü itibarı ile açıldı.

MAYIS SONUNA KADAR ÜCRETSİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyadan yayınladığı mesajda, "Ankara - Kırıkkale - Yozgat - Sivas Hızlı Tren Hattımız Mayıs ayı sonuna kadar ücretsiz... Milletimize hayırlı olsun" dedi.

Ankara Sivas hızlı tren hattı açıldı: 12 saatlik yolculuk 2 saate düşüyor! 2023 YHT Ankara Sivas hızlı tren hattı durakları ve güzergahı nasıl, hangi illerden geçiyor?

ANKARA - SİVAS ARASI KAÇ KM?

Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren hattının açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak. Saatte 250 kilometre hıza uygun olarak inşa edilen Ankara Sivas hızlı tren hattı ile 12 saatlik seyahat süresi 2 saate kadar geriliyor.

2023 YHT ANKARA SİVAS DURAKLARI VE GÜZERGAHI

Elmadağ

Kırıkkale

Yerköy

Yozgat

Sorgun

Akdağmadeni

Yıldızeli

Sivas

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol