6 Türk'ün Yunanistan'da infazının ayrıntıları ortaya çıktı

Yunanistan’ın tatil kasabası Artemida’da otomobil içinde infaz edilen 6 genç ile ilgili yeni ayrıntılara ulaşıldı. Gençlerin öldürülmeden önce toplu çekilen son fotoğrafının onları pusuya düşürmekle suçlanan ve Yunan polisi tarafından gözaltına alınan Süleyman D. tarafından çekildiği ortaya çıktı.

15 Eylül 2023 Cuma 11:35
6 Türk'ün Yunanistan'da infazının ayrıntıları ortaya çıktı

Çete Reisi Barış Boyun'un silahlı suç örgütüne ait oldukları öne sürülen 6 kişinin geçen pazartesi günü bindikleri otomobilde infaz edilmesi gündemi sarstı.

Son yılların en sansasyonel cinayet serisi olarak kayda giren olay ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. Edinilen bilgilere göre, araç içinde öldürülen Abdurrahman Tekru (22), Doruk Ersu Büyüktunç (31), Ozan Kaan Tozlu (24), Barış Çağan, Ömer Kanza (24) ve Burak Tahmaz (23) 2 ay kadar önce Yunanistan’a gitti.

Bu kişilerin amacı önce İtalya’ya, daha sonra başka Avrupa ülkelerine gitmekti. Bu kişilere, bulundukları bölgede ‘rehberlik’ eden isim ise, meslekten ihraç edilen eski bir istihbarat mensubu olduğu iddia edilen Süleyman D.’ydi.

‘EVE 2 KUAFÖR GELECEK’ DEDİ

Edinilen bilgilere göre Süleyman D., bu kişilere olay günü, “Eve 2 kuaför gelecek. Yolculuk öncesi ihtiyacınız olabilir” dedi. D. kısa süre sonra tekrar arayarak, kuaförlerin gelişinin iptal edildiğini bildirdi. Güvenlik kaynakları “Bu, infazın esasında evde yapılmayı planladığını da gösteriyor. Ancak nedense bundan vazgeçiliyor” yorumunda bulunuyor.

BAŞKA BİR ARAÇLA AYRILDI

Saat 18.00 sıralarında, valizlerini aracın bagajına yerleştiren 6 kişi otomobil ile havalimanına doğru hareket etti. 6 kişiyi de araca bindiren Süleyman D. ise başka bir araçla bölgeden ayrıldı. Araç düşük bir hızla hareket ettiği sırada biri otomobil biri motosikletli iki kişinin saldırısına uğradı. 35 saniye içinde gerçekleştirildiği kaydedilen saldırı sonucu 6 kişi çarpraz ateşe alınarak yaşamlarını yitirdi. Aracın geçeceği güzergâhı tetikçilere bildirenin ise son fotoğrafı çeken Süleyman D. olduğu belirtiliyor.

İNFAZI GERÇEKLEŞTİREN 2 KİŞİ

Araç içindeki infazı ise, biri otomobil ve diğeri motosiklet kullanan iki kişinin gerçekleştirildiği kaydediliyor. Konuya yakın kaynak, tetikçilerin Arnavutluk vatandaşı olduğu bilgisine sahip olduklarını öne sürdü.


SON KAREYİ DE ‘KÖSTEBEK’ ÇEKMİŞ

Süleyman D.’nin, 6 gencin pusuya düşürülerek öldürülmeden önce bir arada göründükleri son fotoğraf karesini çeken kişi olduğu öğrenildi. Grupta yer alan kişilerden birinin cep telefonu ile çekilen fotoğraf karesi, öldürülen Doruk Ersu Büyüktunç tarafından sosyal medya hesabından paylaşılmıştı.

OLAYDAN 1 SAAT SONRA BİLET ALDI

Yunan basınında yer alan habere göre de, Artemida’daki saldırıdan bir saat sonra Midilli adasına bilet alan bir kişi Atina havalimanında sahte Portekiz pasaportu ile yakalandı. 32 yaşındaki bu kişinin Süleyman D. olduğu kaydediliyor. D.’nin evinde yapılan aramada 150 bin Euro bulunduğu kaydediliyor.
 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 15.09.2023 11:38
Anahtar Kelimeler:
YunanistançeteInfazTürk
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol