banner1700

Yılmaz Özdil Fahrettin Koca'ya Sert Çıktı!

Sözcü Gazetesi Yılmaz Özdil, bugünkü yazısında “Fahrettin’den masallar” başlığını atarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı sert ifadelerle eleştirdi.

27 Aralık 2020 Pazar 15:31
Yılmaz Özdil Fahrettin Koca'ya Sert Çıktı!

Avrupa’da aşılamanın bugün başladığını belirten Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, “On aydır kendimizi yırtıyoruz. Bu iş çok ciddi hazırlık istiyor. Vizyon istiyor” diyerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı sert ifadelerle eleştirdi.

“Bizi kıskanan Almanya’nın hükümeti mesela… Sırf aşılama organizasyonu için 2 milyar 700 milyon euro ayırdı. 442 aşılama merkezi hazırlandı” diyen Yılmaz Özdil;

“Berlin’de Tegel havalimanı, Düsseldorf’ta 55 bin kişilik Merkur Spiel Arena stadyumu, Franfurt’ta 13 bin kişilik konser salonu Festhalle, basketbol salonları, veledromlar, buz pateni pistleri, aşılama merkezine dönüştürülen yerlerden bazıları. (…) Aşının parti parti üretimi/şişelenmesi bir hafta, kalite kontrolü bir hafta, aşı merkezlerine ulaşması bir hafta, toplam üç hafta sürüyor, bu zincirin hiç aksamadan milyarlarca doz tekrar tekrar tekrarlanması için son derece hassas planlama gerekiyor. Aşılar, gizli depolarda tutuluyor. Ordu koruyor” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil’in 'Fahrettin'den Masallar' başlıklı Sözcü’de yer alan yazısının ilgili bölümü şöyle:

(On aydır ekranlarda laga luga yapanlar iyi okusun.)

■ En önce, birinci grupta, 80 yaş üstündeki vatandaşları, bakımevlerinde kalanları, organ nakli yaptırmış olanları, organ nakli için sıra bekleyenleri ve sağlık çalışanlarını aşılayacaklar, Nisan ayına kadar sürecek, toplam 5 milyon 400 bin kişi aşılanacak.

■ Nisan’la Temmuz arasındaki ikinci grupta, 75-80 yaş arasındaki vatandaşları, demans hastalarını, zihinsel engellileri, zihinsel engellilerin bakıcılarını ve bağışıklık sistemiyle alakalı hastalığı olanları aşılayacaklar, bu grup 6 milyon 700 bin kişiyi kapsayacak.

■ Temmuz’la Ağustos arasındaki üçüncü grupta, 70-75 yaş arasındaki vatandaşları, hamileleri, kronik hastalığı olanları, evsizleri, evsizlerden sorumlu olan kamu personelini ve sığınmacıları aşılayacaklar, bu grupta toplam 5.5 milyon kişi aşılanacak.

■ Ağustos’la Eylül arasındaki dördüncü grupta, 65-70 yaş arasındaki vatandaşları, öğretmenleri, gıda fabrikalarında çalışanları aşılayacaklar.

■ Ekim ayındaki beşinci grupta, 60-65 yaş arasındaki vatandaşları aşılayacaklar.

■ Kasım ve Aralık aylarındaki son grupta ise, geriye kalan, yukardaki gruplara göre kendilerini korumaları ve aşılama merkezlerine getirilmeleri nispeten kolay olan 40 milyon civarındaki vatandaşlar aşılanacak.

■ Nüfusun tamamının aşılanması toplam bir yıl sürmüş olacak.

E hal böyleyken…

Bizim Fahrettin’den masallar dün çıkıp ne dedi?

Günde 2 milyon kişiyi aşılayacağız!

Almanya anca bir yılda bitirecek.

Bizde henüz aşı maşı yok ama, bizimki bir ayda komple tamam.

Akp’nin binlerce fabrikalık toplu açılış törenlerini biliyorduk.

Bu defa “toplu aşılış töreni” yapacaklar herhalde!

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 27.12.2020 16:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol