YER GÖK SARI LACİVERT!

Fenerbahçe taraftarları, futbolda şike soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a destek vermek için araç konvoyu oluşturup Metris Cezaevine gittiler.

07 Ağustos 2011 Pazar 23:47
YER GÖK SARI LACİVERT!

Fenerbahçeli taraftarlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde bir süre durup Aziz Yıldırım lehine slogan attı.

Fenerbahçeli taraftarlar saat 14.30'da Şükrü Saraçoğlu Stadının yanındaki eski salı pazarı meydanında toplandılar. Fenerbahçe forması giyen taraftarlardan bazıları da yüzlerine Aziz Yıldırım maskesi taktı. Taraftarlar tarafından oluşturulan otomobil konvoyuna çok sayıda çocuk ve kadının da katıldığı gözlendi.

Yaklaşık 200 otomobil ve motosikletlerden oluşan konvoy, saat 15.00'de hareket ederek önce Bağdat Caddesinde kısa bir tur attı, ardından Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü geçerek Metris Cezaevine gitti. Konvoyun Fatih sultan Mehmet Köprüsü üzerinden geçişi sırasında bir grup taraftar otomobillerinden inerek Aziz Yıldırım lehine sloganlar attı. Grup daha sonra, polisin uyarısıyla yoluna devam etti.

CEZAEVİ ÖNÜNÜ TRİBÜNE ÇEVİRDİLER

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a destek vermek için, saat 15.00'te Kadıköy'den yola çıkan yaklaşık 200 araçtan oluşan konvoy, 50'şerlik gruplar halinde bir saat sonra Metris Cezaevi önüne geldi. Taraftarlara da yol boyunca polis helikopteri havadan eşlik etti. Konvoyu cezaevi önünde bekleyen yaklaşık 200 kişilik taraftar grubu meşale, bayrak ve ıslıklarla karşıladı. Araçlardan yükselen Fenerbahçe marşları ve taraftarların ıslıkları birbirine karışınca cezaevi önünde yoğun bir gürültü oluştu. Cezaevinin karşısındaki kaldırımda toplanan kalabalık büyük bir Fenerbahçe bayrağı açarak kaldırımı tribüne çevirdi. Amigoluk yapan 3 taraftar eşliğinde "Aziz Başkan nerede biz oradayız", "Aziz Başkan sen bizim her şeyimizsin", "Her zaman her yerde en büyük Fener", "Buraya gelmeyen cimbomlu olsun", "Şampiyon fener" ve "PKK mecliste Fenerbahçe Metris'te" şeklinde slogan attı. Bazı taraftarlar da "Yıkılmadık ayaktayız 30 milyon taraftarla arkandayız büyük başkan", "Bize de yer var mı 30 milyonluk cezaevi yapın geliyoruz" yazılı pankart açtı. Taraftarlardan bazıları da basın mensuplarına hakaret ve küfür içerikli sataşmalarda bulundu.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de tüm gün Metris Cezaevi önünde hazır bekledi. Fenerbahçeli taraftarlara laf atmak isteyen ve Trabzonspor taraftarı olduğu öğrenilen bir kişi cezaevi önünden uzaklaştırıldı. Şölen havasında geçen destek eyleminde taşkınlık çıkardığı ve çevreyi rahatsız ettiği tespit edilen Fenerbahçeli bir taraftar da polis tarafından gözaltına alındı. Binlerce kişinin katıldığı destek eylemi, saat 18.00'de polisin de uyarılarıyla sona erdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol