banner1700

TUĞAMİRAL İMREN'DEN OLAY İFADE!

15 Temmuz davası kapsamında ifade veren Tuğamiral Hayrettin İmren 'Genelkurmay Başkanlığı dahil mi diye sorduğumda evet dediler' ifadelerini kullandı.

13 Eylül 2017 Çarşamba 00:34

Kocaeli’de dün görülmeye başlanan 53'ü tutuklu 92 sanıklı 15 Temmuz davasında, tuğamiral Hayrettin İmren hakkındaki iddiaları yanıtladı.

Mahkeme başkanının "15 Temmuz akşamı yaşananları kimin yaptığını, hangi terörist gurubu yaptığını düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Hayrettin İmren, "Cemaat yaptı, bu zaten kesinleşti.” dedi. Mahkeme başkanının "neden seni seçtiler?" sorusu üzerine İmren, “Milliyetçi ve vatansever olduğumu biliyorlardı, bu duygularımdan yararlandılar” dedi.

Darbeyi 11 Temmuz günü öğrendiğini belirten Hayrettin İmren, haberi aldıktan sonra korktuğunu ve 5 günde 5 kilo verdiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti; “11 Temmuz günü bana benimle İstanbul’da görüşmek isteyen birinin olduğunu konunun çok önemli olduğunu söylediler. Ben de merak ettim ailemle veya işimle ilgili bir şeyler olabileceğini düşünerek istemeye istemeye gittim. İstanbul Ümraniye’de bir eve gittik burada Ömer Faruk Harmancı ile karşılaştık. Bana Cuma günü yani 15 Temmuz günü sıkı yönetim ilan edileceğini ve detayların bir SAT Komandosu tarafından iletileceğini söylediler. Genelkurmay Başkanlığı dahil mi diye sorduğumda evet dediler. 15 Temmuz günü Ahmet İskender Yıldırım, Yalçın Payal ve Kemal Mithat Gül’ü etkisiz hale getirip gelecek olan SAT Komandolarına teslim etmemi istediler. Bana Cumhurbaşkanına yönelik operasyon veya darbeyle ilgili bir şey demediler. Ben PKK’ya karşı ülke genelinde bir sıkıyönetim yapılacağını sandım bu yüzden destek verdim. Sıkıyönetim haberini aldıktan sonra Cuma gününe kadar içim içimi yedi. 1980 dönemini de yaşadım sıkı yönetimin iyi bir şey olmadığını biliyorum uyumadım, yemedim içmedim stresten 5 günde 5 kilo verdim.” şeklinde konuştu.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 13.09.2017 01:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol