banner1700

SİNSİ PLAN; OSMANLICILIK...

Cumhuriyetin değerini örseleyip, sürekli Osmanlı hayaliyle yanıp tutuşan çevreler bakın ilhamı nereden alıyormuş?

SİNSİ PLAN; OSMANLICILIK...

Cumhuriyetin değerini örseleyip, sürekli Osmanlı hayaliyle yanıp tutuşan çevreler bakın ilhamı nereden alıyormuş?

30 Eylül 2016 Cuma 23:35
SİNSİ PLAN; OSMANLICILIK...

Gazeteci Muhittin Nalbantoğlu'nun o sözleri:

"Bizim neslin hafızasına nakşolmuş bir ifade vardır. Büyük Türk milliyetçisi rahmetli Prof. Remzi Oğuz Arık’ın günümüzden 70 yıl evvel kitaplarına geçirdiği bu söz şudur:

 “900 yıldır bu yamalı coğrafya parçasını yekpare bir vatan yapmak için sınır sınır boşalan Oğuz boylarının kanı namına ayağa kalkıyoruz.
Arkadaşlar!
Bu vatan onlara layık olan insanların elinde bir bütün olarak birleşmezse müstemleke olacaktır.”
İşte yeryüzündeki son Türk imparatorluğu olan Osmanlı’nın, benzeri doğmayacak bir kahramanın ölümü gibi kan ve ateş selleri arasında yıkılıp gitmesinden sonra o harabelerden dipdiri bir üniter Türk devleti çıkaran Atatürk’ün Cumhuriyet’i ifade eden veciz sözlerinin bugünlerde hatırlanması lazım gelir:
 “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli yüce Türk kahramanlığı, yüksek Türk kültürüdür.”
Atatürk bu sözü tesadüfen söylememiştir. Bu söz, büyük bir milli tarih şuurunun birikimidir. Çünkü 1. Dünya Savaşı, sadece Osmanlı’nın değil, bütün monarşilerin ve bütün imparatorlukların yıkılması sonucunu doğuran bir savaştır. Yine bu konuda Atatürk’ün şu tespiti çok dikkat çekicidir:  “Batılılar, çöken Osmanlı ile beraber imparatorluğun bünyesindeki bütün azınlık unsurlarıyla birlikte Türk’ün de çöktüğünü sandılar. İşte bunda yanıldılar. Türk çökmemiştir.”
Nitekim çağımızın en büyük dünya tarihçisi Arnold Toynbee de bu durumu şöyle ifade eder:
 “Batılılar 200 yıldan fazla bir zaman içinde yaşlı Osmanlı İmparatorluğu’nun mirasını paylaşmak için Türk’ün üstüne üstüne gittiler. Viyana’dan başlayan Türk bozgunu Ankara önlerindeki Sakarya Irmağı kenarında doğrudan doğruya Türk’ün kendisiyle karşılaştı. Korkunç bir ateş duvarına çarpmış gibi geriye döndü. Türklerin Sakarya’da kazandığı bu zafer dünya tarihinin en büyük dönüm noktasıdır. Artık Türklerin yeniden yükselme devri başlamıştır. Türklerin bu istiklâl mucizesi 80 yıl sonraki tarihçiler tarafından çağımızın en büyük olayı olarak görülecektir.”
Bu ifadelerden de anlaşıldığı gibi Batılılar, yüzyıllar boyunca Türkleri parçalamak ve yok etmek için çalışmıştır. Bu gayelerinden asla vazgeçmemiş olan Batılılar, artık günümüzde eski sistem ve metodunu değiştirdiler. Büyük Türk zaferinden beri milli birliğini kurmayı başaran Türkiye’yi yıkmak için yeni sistemler, stratejiler ve metotlar geliştirdiler. Ellerini hiç bir zaman Türkiye üzerinden çekmediler.
Şimdi dış güçlerin tertibi ile ısıtılıp ısıtılıp önümüze getirilen,  “Yeni Osmanlıcılık”  ve “Yeni Türkiye”  kavramları içi boş ve kaos yaratmaya yönelik sinsi planlardan başka bir şey değildir.
Eskilerin deyimiyle, iktidar tarafından pazarlanan bu kavramlar tam manasıyla ham hayaldir. Eski filozoflar der ki; milletleri uyutmak için ya içi boş büyük hayallerle oyalayın veyahut küçük idealler peşinde koşturun.
Bugün için yapılan tam da budur. Batılılar yine Türkiye’de asla vazgeçmedikleri senaryolarını sahneye koymak peşindedirler.
Ama biz biliyoruz ki eski Osmanlı bütün müesseseleriyle tarih olmuştur. Yeni ve güçlü bir Türk birliği olan Cumhuriyetimiz 90 yılda kök salıp büyük emeklerle ve atılımlarla gelişerek bugüne geldi. Artık, Osmanlı’nın sadece nostaljik bir kültürü yaşamaktadır. Batı’nın her türlü Türklüğü yıkmak ve yok etmek plan ve programlarına karşı yapılacak tek şey Cumhuriyet’e ve onun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, o aziz Türk evlâdının modern ve çağımızı aşan temel prensiplerine sarılmaktır.
En büyük övüncümüz olan kahraman ordumuzun her ferdinin hücrelerine kadar işleyen  “Harbiye Marşı” nın bir beyti bize yol göstermeye yeter:
Kanla irfanla kurduk
biz bu Cumhuriyet’i
Cehennemler kudursa
ölmez nigâhbanıyız.
Bugünkü iktidar acaba hangi milletin temsilcisi olduğunun bilincinde midir?"

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 05.10.2016 00:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hani sal 2016-10-02 00:08:25

Osmanlicilik oynayan bir kisi var o da bop Es baskani .bilsin ki yikintilarin altinda kalmis bu osmanciklari,yeniden diriltemeyecek.aslolan binlerce yildir yasayan Turk irkidir.osmanciklar ise devsirme kani bozuk gavur picleridirr.
Yasasin M K PASA,YASASIN CUMHURIYET.
KAHROLSUN OSMANCIK DEVSIRMELERI

Avatar
Erkin 2016-10-27 11:42:24

Osmanlıcılık her yönüyle tartışılmalı, iyi ve kötü yanları incelenmeli, gerekirse bazı özellikleri günümüze uyarlanıp uygulanmalı, imparatorluk veya federasyon benzeri bir Orta Doğu Birliği kurulabilir, bazı komşu devletler İran ve ABD gibi büyük devletlerin etkisinde kaldığı için bize karşı önyargıda bulunuyor, onlara kardeşliğimizi hatırlatırsak yeniden birleşebiliriz, mümin olarak umutlu ve gayretli olmak bize yakışır