POLİS MÜDÜRÜ SAYGISINI GÖSTERMİŞ!

Başbakan Yardımcısı'nın bile 'işgüzarlık, beceriksizlik, yakışıksız' dediği olayın kahramanı Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz konuştu. Müdür Marangoz, "Ben saygı gösterdim.." dedi. Vatandaşlar ise, " Madem bu kadar saygılısınız neden normal vatandaşlara da benzer saygıyı göstermiyorsunuz" yorumunda bulundu.

01 Ağustos 2012 Çarşamba 15:01
POLİS MÜDÜRÜ SAYGISINI GÖSTERMİŞ!

 Hatay’da milletvekili oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’na polisleri şüpheli gibi teşhis ettiren Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz konuştu: “Görüntülerde ben de mutlu değilim. Ne teşkilattaki arkadaşlarımı sattım, ne de İstemi Kağan Türkoğlu’nun önünde eğildim” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’na, tartıştığı polisleri teşhis ettirmesi sonrasında önce Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı’na atanan ancak tepkiler üzerine terfisi askıya alınan Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz suskunluğunu Vatan gazetesine bozdu. Mustafa Marangoz, Ak Parti Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nun önünde eğilmediğini belirterek şu açıklamalarda bulundu. 
"Ben bu işe yıllarımı verdim, bu noktaya gelebilmek için birçok aşamalardan geçtik. Şu an benim için bir şeyler yapılıyor. Her şeyi görevli müfettişlere anlatacağım. Herkes benim için bir şeyler konuşuyor ancak ben ise şunu söylüyorum. Birinin susması suçlamaları kabullenme anlamına gelmiyor. Şu an sadece susuyorum. Benim susmuş olmamı kabullenme olarak algılamasınlar. İşimi yıllarca profesyonelce yaptım ama bu hadisede bir takım eksiklikler olabilir. Her insan işini yaparken bazı eksiklerle karşılaşabilir. Ancak şunu özellikle söylüyorum. Geçmişime bakıldığında bu zamana kadar hiçbir teşkilat personelini satmadım. Bu olayda da satmadım. Olaya bütünlük içerisinde baktığınızda arkadaşlarımın hakkını koruyabilmek için gayret sarfettim. Görüntülerdeki yüz ifadelerime baktığınızda mutluluk yok suratımda. İstemi Kağan Türkoğlu’nun da önünde eğilmiş değilim. Sadece saygı çerçevesinde işimi yapmaya çalıştım.”
Öte yandan bazı vatandaşlar, "Bu nasıl bir saygıdır? O saygıyı sıradan, herhangi bir vatandaşa neden göstermiyorlar? "Bu polis bana bunu yaptı" diyen hangi vatandaş için benzer bir uygulama yapıldı? Tam tersi canına okunuyor. Herşey ortada. Müdür bey işgüzarlık yaptı ancak tutmadı. Böyle bir savunma olmaz. Meslektaşlarına da yazık." şeklinde yorumda bulundular.

yuzdeyuzhaber

Anahtar Kelimeler:
Polis Müdürü
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol