banner1700

OLAYIN PERDE ARKASINI YAZDI...

Deneyimli Gazeteci Sebahattin Önkibar açıkladı...

OLAYIN PERDE ARKASINI YAZDI...

Deneyimli Gazeteci Sebahattin Önkibar açıkladı...

19 Ağustos 2015 Çarşamba 00:13
OLAYIN PERDE ARKASINI YAZDI...
İşte Önkibar'ın kamuoyunda büyük yankı uyandıran Bahçeli'nin HDP'ye oy verenlere yönelik yaptığı 'şerefsiz' çıkışına yönelik o analizi:

" Bizi izleyenler bilir; Devlet Bahçeli’yi MHP’nin başına layık görmez ve sık eleştiririz.
Ancak bir hususun her zaman altını çizdik.
O da Bahçeli’nin dürüstlüğü ve nezaketidir ki; hatırlayalım, Ecevit’e olan saygısından yanında sigara içmezdi.
Peki böyle bir kişilik olan Bahçeli ne oldu da HDP’ye oy verenlere atfen “şerefsiz” gibi ağır bir ifade kullandı?
Bununu tek açıklaması şudur:

SEÇMENİ KONSOLİDE ETMEK
Bahçeli hem kendi seçmenini konsolide etmek istiyor hem de PKK karşıtı olan kızgın Anadolu ahalisini yanına çekmenin hesabında.
MHP, Tayyip Erdoğan’ın Kasım’daki seçim planından emin.
Dahası, AKP’nin seçim kampanyasında hedef kitle olarak MHP tabanına taarruz edeceğinin farkında!
Buradan hareketle kamuoyunda iz bırakacak şok çıkışlarla kendilerinden AKP’ye oy kayması olmasın çabasındadır ki, ‘şerefsiz’ ifadesi bunun içindir.
MHP’nin elinde olan iki ayrı ankete göre parti yüzde 16’dan 14.5’e gerilemiş. İşte bu kanama dursun diye çabalanıyor.
Gelelim metodun doğruluğuna:
HDP’ye oy verenlere şerefsiz demekle MHP oylarını konsolide edebilir mi bilemem ama bu ifadenin sebep olacağı kızgınlığın HDP’ye yarayacağı kesindir.
Bahçeli’deki asıl panik ise Kasım’da yapılması muhtemel olan seçimde MHP’nin yüzde 16’ların altına düşmesi ve AKP’nin tek başına iktidar olması durumunda artık genel başkanlık koltuğunda oturamayacağındandır.

ÖNCELİK PKK DEĞİL KOLTUK
Tutarsız ve zikzaklara endeksli günübirlik politikalarla toplumun genelinden tepki gören Bahçeli en çok takdir edilen tarafı olan ölçülü üslubundan bile vazgeçti ise biliniz ki çok zordadır.
Aslında bu olanlar bardağın taşması ya da mızrağın artık çuvala sığmamasıdır.
Öyle ya bu Bahçeli değil miydi TC’ler valiliklerden indirilir ve Türk bayrakları yakılırken bir tane olsun bayrak mitingi yapmayan ve ülkücüleri hadımlaştıran?
Soruyorum Güneydoğuda PKK devleti açıktan kurulurken Devlet Bahçeli son 4 yılda partisinin grup toplantısında başkalarının yazdığı metni okumaktan başka ne yaptı?
Dün hiçbir şey yapmayıp şimdi birden HDP’ye oy verenlere şerefsiz demek midir büyük politika?
Açık yazacağım, Bahçeli’nin önceliği PKK tehdidi değil, koltuğudur.

MHP’NİN SÖZCÜSÜNE BAKIN
Öyle olmasa hele bu dehşet süreçte MHP’nin toplumda karşılığı olan isimlerine televizyona çıkma yasağı koymaz ve Türk Milliyetçilerinin sözcülüğünü ülkücü bile olmayan birikimsiz ve üçüncü sınıf bir muhabir olan Metin Özkan isimli genç bir çocuğa bırakmazdı.
Aklım almıyor; Bahçeli bu çocuğu hangi özelliği ile başdanışman yapıp akıl soruyor ve her gün TV’lere çıkarıp millete mesaj verdiriyor?
Sadece Metin Özkan değil, parti yönetiminde olan Sivaslı Semih gibiler yaptıkları ile MHP’nin nasıl yönetildiğini resmediyor.
Adam Reuters’e önce AKP azınlık hükümetine destek diyor, yarım saat sonra kendi sözünü inkar ediyor.

SAATLİK POLİTİKALAR
Ne imiş, Reuters çarpıtmışmış... Haberi yapan Ercan Gürses’i tanırım; Ankara’nın en namuslu ve deneyimli gazetecilerindendir ve asla böyle bir şey yapmaz ki zaten ses kayıtları mevcut... Belli ki Semih kafasına göre yarım saat ara ile bir o yana bir bu yana sallıyor... Belli ki partinin bu konuda bir politikası bile yok ve saat başı savrulmalar yaşanıyor!
Biz Bahçeli’den küfür değil, HDP-PKK ihanetine karşı toplumun desteğini alacak kararlı ve ikna edici açıklamalar bekliyoruz ama nafile... Adam televizyondan şeytan misali kaçıyor. Öyle ise politikada ve MHP’nin başında ne işin var Devlet bey?"

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 19.08.2015 12:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol