banner1697

NİSA 123'DE KİMLER KASTEDİLİYOR!

'İhsan Eliçık Hoca İle Kur'an'ı Keşfediyorum'un bugünkü konusu Nisa Suresi 123. ayet.

NİSA 123'DE KİMLER KASTEDİLİYOR!

'İhsan Eliçık Hoca İle Kur'an'ı Keşfediyorum'un bugünkü konusu Nisa Suresi 123. ayet.

11 Ekim 2014 Cumartesi 17:04
NİSA 123'DE KİMLER KASTEDİLİYOR!
 “Cennet ne sizin kuruntularınızla, ne de önceki çağlarda kitap verilenlerin kuruntularıyla kazanılacak bir yer değildir. Kim bir kötülük yaparsa cezasını çeker ve Allah’tan başka da ne bir yâr, ne de bir yardımcı bulabilir” şeklindeki ayetle evrensel kurtuluşun vurgulandığını belirten Eliaçık hoca, " Yani: Cennet “Biz Müslümanlarız, bizim dinimiz son hak dindir. Müslüman olmadıkça, bizim dinimize geçmedikçe cennete girmek mümkün değildir. Her ne kadar günah işlesek de Allah bu son dine mensup olduğumuz için bizi affeder. Allah bizi yakmaz” diyerek sizin kuruntularınızla, “Biz Allah’ın seçilmiş halkıyız. Bütün peygamberler bizden çıkmış. Asıl hak din ve hak kitap bizimkisi. Cehennem bize sayılı gönlerden başka dokunmaz” diyen Yahudilerin kuruntularıyla, “İsa hepimiz için kendini feda etmiş. O’nun kilisesine girmedikçe, vaftiz olup temizlenmedikçe kimse cennete giremez” diyen Hristıyanların kuruntularıyla kazanılacak bir yer değildir!

Yani: “Allah’ın hakkını teslim eden” (Müslüman) derken Araplar, Türkler veya Farslar, “Allah’a kulak veren” (İsmail) derken Arap soyu, “Tanrı ile yürüyen” (İsrail) derken İbrani soyu, Allah’ın yardımcıları (Ensarullah) derken de Haçlılar, İngilizler, Almanlar, Fransızlar vs. kastediliyor değildir. Kurtulmuş soy, seçilmiş ırk veya lanetlenmiş kavim diye bir şey yoktur. Kim sahiden “Allah ile yürüyorsa”, hakkı teslim edenler de, Tanrı ile yürüyenler de, Allah’a yardım edenler de işte onlardır. Allah ile yürümek demek, Allah’ın varlığına, birliğine, bölünmez bütünlüğüne ve hesaba, kitaba canı gönülden iman edip iyilik, güzellik, doğruluk yolunda çalışmak, böylece Allah bilinciyle yaşanmış erdemli ve dürüst bir hayat sürmek demektir. Irk, kavim, millet ve tarihsel din telâkkileriyle, etiketlerle, nüfus cüzdanı kimlikleriyle avunup durmayı bırakın. İman, ahlâk, adalet, doğruluk, dürüstlük gibi değerleri yaşamaya, ete kemiğe büründürmeye bakın, evrensel kurtuluşun yolu budur!" dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 12.10.2014 00:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Sabri Şengün 2014-10-11 19:07:08

Çok güzel kim insanlığa zarar veriyorsa cezasını çekecek . Kişinin mensup olduğu din o kişiyi kurtarmaz . Kişiyi kurtaracak olan kişinin takvasıdır.

Avatar
cemile çin 2014-10-13 10:16:53

Herkes kendi yaptıklarından sorumludur bağlı olduğu dinden değil su andaki müslümanim diye gecinenlerden nefret ediyorsun