METROBÜS 'PEMBE' OLSUN 'TACİZ' SON BULSUN

Whitney Houston’un ölümü hakkında basın açıklaması yayınlayan ve sanatçının ölümüyle ilgili ‘ibret dolu’ mesajlar veren Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı; bu sefer toplu taşımada yaşanan tacizlerin önüne geçmek amacıyla sadece kadınlara hizmet verecek pembe metrobüsler istedi.

21 Şubat 2012 Salı 16:13
METROBÜS 'PEMBE' OLSUN 'TACİZ' SON BULSUN

 Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, sıkışık metrobüslerde kadınlar için alternatif olarak pempe metrobüs seferi önerdi. Esmerer'in teklifine göre; her 3-4 araçtan sonra 1 adet pembe renkli metrobüs sefere konulacak, bu durumda isteyen kadın yolcular normal seferdeki araçlarla, isteyen ise pembe renkli metrobüsü tercih ederek seyahat edecek.

İşte Esmerer'in açıklaması:
"Bu tarz sıkıntıların aşılması adına teklifimiz; her 3-4 araçtan sonra 1 adet pembe renkli metrobüsün sefere konulmasıdır. Bu durumda isteyen kadın yolcular normal seferdeki araçlarla, isteyen ise pembe renkli metrobüsü tercih ederek seyahat edebileceklerdir. Bu uygulama kadınların, yukarıda ifade ettiğimiz olumsuz seyahat koşullarını, asgariye indirecek ve huzurlu bir yolculuk etme imkanı sağlayacaktır.
Adına bakanlık kurup, hayat şartlarının kendilerine dayattığı, maddi- manevi zorlukları hafifletmeye çalıştığımız kadınlarımız için, İstanbul'da yapılacak bu uygulama bir "pozitif ayrımcılık" yaklaşımı olarak eminiz ki toplumun bütün kesimleri tarafından desteklenecektir.
Biz, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı olarak, bu konuyu Meclis üyelerimizin girişimleriyle, Büyükşehir Belediyesi meclisinin gündemine taşıyacak ve hayata geçmesi için gereken çalışmaları sonuna kadar yapacağız."
HOUSTON ÇIKIŞI DA ŞAŞIRTMIŞTI 
İstanbul İl Başkanlığı geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Whitney Houston ile ilgili açıklamasıyla da gündeme oturmuştu.
Twitter'da oldukça tartışılan açıklamada parti, “Bundan önce birçok ünlünün ölümünde olduğu gibi, batılılar tarafından örnek şahsiyetler olarak sunulan karakterler, son anlarında, yalnız başlarına bir köşede hayatlarını kaybediyorlar. Houston, aynı Marilyn Monroe, Elvis Presley, Michael Jackson, Ammy Winehouse gibi son nefesini alkol ve uyuşturucu komasına girerek verdi... Bizlere yakışan, dünyaya, adaleti, barışı ve huzuru getirebilecek tek çözüm olan, kendi inancımıza ve medeniyet değerlerimize sahip çıkarak, aynı şanlı tarihimizde olduğu gibi yeniden ayağa kalkmak ve insanlığı buhrandan kurtarmaktır” demişti.

ntvmsnbc

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol