banner1700

METE YARAR'DAN ÇARPICI AÇIKLAMA!..

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, Reina saldırısıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bunun basit bir DEAŞ saldırısı olmadığını söyleyen Yarar, ''saldırının arkasından başka şeyler çıkacak'' dedi.

METE YARAR'DAN ÇARPICI AÇIKLAMA!..

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, Reina saldırısıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bunun basit bir DEAŞ saldırısı olmadığını söyleyen Yarar, ''saldırının arkasından başka şeyler çıkacak'' dedi.

20 Ocak 2017 Cuma 17:43
METE YARAR'DAN ÇARPICI AÇIKLAMA!..

15 Temmuz darbe girişiminin perde arkasında yaşananları, Güvenlik Uzmanı Mete Yarar Küçükçekmece'de düzenlenen söyleşide anlattı. Reina saldırganı hakkında da konuşan Yarar, “Birçok faktör bunun basit bir DEAŞ saldırısı olmadığını gösteriyor” dedi. Güvenlik uzmanı Mete Yarar, Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği söyleşide izleyici karşısına çıktı.

BU BASİT BİR DEAŞ SALDIRISI DEĞİL

Türkiye’nin 15 Temmuz’da yaşadığı acı tabloyu ve FETÖ gerçeklerini derinlemesine analiz edip izleyiciyle interaktif bir şekilde buluşturan Yarar, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu ve dünyanın Türkiye’ye karşı tavrını değerlendirdi. 2017’nin ilk saatlerinde gerçekleşen Reina saldırısına ilişkin konuşan Uzman Yarar, “Saldırganın yalnızca beraberindeki para değil onun dışındaki birçok faktör de bunun basit bir DEAŞ saldırısı olmadığını gösteriyor” diye konuştu.

DEAŞ PROFİLİNE UYMUYOR

Yılbaşı gecesi yaşanan hain terör eylemine çarpıcı bir yorum getiren Mete Yarar, “Bu olayın içerisinde hem katliamcı profiline hem DEAŞ profiline uymayan bir adam görüntüsü var. Açık ve net söyleyebilirim ki arkasından başka şeyler çıkacak. Bugün için erken konuşmak doğru olmaz, bir araştırma yapıyoruz bu konuyla alakalı. Önümüzdeki günlerde de geniş kapsamlı bir yazı yazacağım buna dair.

ARAŞTIRILMASI GEREKEN ASIL KONU BU

Özellikle Türki cumhuriyetlerden Türkiye’ye bu tür kişiler neden geliyor, daha önce oralardan gelip eylem yapan sayısı 1’di. Bence asıl araştırılması gereken neden bunlar arttı ve arkalarında paralı bir örgüt mü var sorularıdır. Saldırganın yalnızca beraberindeki para değil onun dışındaki birçok faktörde bunun basit bir DEAŞ saldırısı olmadığını gösteriyor” dedi.

15 TEMMUZ HALA DEVAM EDİYOR

15 Temmuz’un bir süreç olduğuna dikkat çeken Güvenlik Uzmanı Yarar, “Böyle bir direnişi başka bir ülke yapmış olsaydı, muhtemelen Nobel Özel Ödülü diye bir şey çıkarılıp o ülkenin tamamına bu ödül verilirdi. Nobel Demokrasi Ödülü derlerdi adına da. Bırakın anlatmayı, 15 Temmuz hala devam ediyor bunu kabul edelim önce.

BAKANLARIN SUİKAST AÇIKLAMASI

Bunu ben değil sayın cumhurbaşkanı, başbakan ve diğer siyasiler söylüyor. Bu bana ait olan bir cümle değil. Bugünlerde Adalet Bakanı’nın açıklamalarını dinliyorsunuz. İçerideki gruplarına motivasyon vermeye devam ediyorlar ve dışarıda bazı suikastler için de emir verdiklerini düşünüyoruz diye açıklama yaptı. 15 Temmuz’u bir gün olarak algılarsanız yanlış yaparsınız. Biz o gün darbe yapmaya kalkan bir grubu bertaraf ettik” ifadelerini kullandı.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol