Egemen Bağış'a Yeni Görev!

Hakkındaki yolsuzluk iddiaları sonrası bakanlık görevinden istifa eden eski AB Bakanı Egemen Bağış'ın büyükelçi olarak atanacağı ileri sürüldü.

21 Temmuz 2019 Pazar 23:10

İYİP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Rıza Sarraf davası ile gündeme gelen ve bu süreçte istifa eden bakanlardan Egemen Bağış’ın büyükelçi olarak atanacağını iddia etti.

Bağış’ın büyükelçi olarak atanması için Türkiye’nin, Çekya ile temasa geçtiği ileri sürüldü.

Çıray, Bağış için söz konusu ülke ile temasa geçildiğini ve agreman (atama için uygunluk araştırması) istendiğini belirtti.

Çıray, “Bir dönem adı oldukça şaibeli meselelere gündeme gelen Egemen Bağış'ın Prag'a Büyükelçi olarak atanması için agreman istendiğini duydum. Ülkemizin layıkıyla temsili ve itibarı açısından pek umut verici değil. Adeta Dışişleri’ni çökertme operasyonu hızla devam ediyor..!” dedi.

'BU BAKARA İYİ MAKARA...'

Eski Avrupa Birliği (AB) bakanı Egemen Bağış, üstü örtülen 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sırasında ortaya çıkan ve kendisine ait olduğu iddia edilen “Bakara, makara” sözlerinin montaj olduğunu savunmuştu.

Dönemin Hürriyet yazarı Metehan Demir’le arasında geçtiği öne sürülen ses kayıtlarında Bağış’ın ağızından şu cümleler duyulmuştu: “Ben her cuma bir ayet sallıyorum. Google’a ayetleri sor, oradan salla bir tane gitsin. Bu sabah beşte çaktım bir tane (ayet). Bu Bakara iyi makara.”

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 21.07.2019 23:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol