banner1700

“BUNLARIN DEDİĞİNİ TUTUN, GİTTİĞİ YOLDAN GİTMEYİN“

İhsan Eliaçık hoca, her Allah, Kitap, Peygamber diyenin Allah ile aldatan olup olmadığını Kur'an'a bakarak görmenin mümkün olduğunu söyledi. İşte o ayetler.

“BUNLARIN DEDİĞİNİ TUTUN, GİTTİĞİ YOLDAN GİTMEYİN“

İhsan Eliaçık hoca, her Allah, Kitap, Peygamber diyenin Allah ile aldatan olup olmadığını Kur'an'a bakarak görmenin mümkün olduğunu söyledi. İşte o ayetler.

11 Ağustos 2014 Pazartesi 12:14
“BUNLARIN DEDİĞİNİ TUTUN, GİTTİĞİ YOLDAN GİTMEYİN“

 Allah İle Aldatanın Önde Gideni isimli makalesinde Eliaçık hoca, aldatanların Kur'an'ın Bakara ve Tövbe Surelerinde açıkça betimlendiğini vurguladı. Eliaçık hoca şu görüşleri dile getirdi: " Her Allah, Kitap, Peygamber diyenin Allah ile aldatan olup olmadığını nasıl anlayacağız? Bunun bir ölçüsü olmalı değil mi? Kur’an’ın uyarısı… Bunlar din namına halkın parasını tıka basa yerler, altını ve gümüşü yığarlar ve insanları Allah’ın yolundan alıkoyarlar. Gerçek ile sahteyi birbirine karıştırırlar. Yapmadıkları şeyi emrederler. Az bir paha karşılığı ayetleri satarlar (Tövbe; 9/34, Bakara; 2/41-44). Hz. İsa’nın İncil’de geçen uyarısı… Bunların dediğini tutun, ama gittiği yoldan gitmeyin. Çünkü ağızlarından güzel sözler çıkar ama onlara ilk uymayan kendileridir. İnsanları dinlerine döndürmek için kıtalar dolaşırlar ama dinlerine döneni de iki kez kafir yaparlar. Tabağın kenarını iyice temizlerler ama tabağın içindekini başkasıyla bölüşmeyi hiç düşünmezler. Tapınaklarda en seçkin yerlere kurulmaya, meydanlarda selamlanmaya bayılırlar. İnsanlara taşınmaz yükler yüklerler, kendileri ise bu yükleri kaldırmak için parmaklarını bile kıpırdatmazlar. Hem peygamberlerini öldürürler, hem de anıtlarını dikip üzerinden geçinirler. Muhatabının ağzından çıkacak bir sözle onu tekfir edip din dışı ilan ederek tuzağa düşürmek için fırsat kollarlar. Allah’ın evini “pazar yerine” ve “haydut inine” çevirirler. (Markos; 11-15-17, Luka; 11-37-83) Demek ki yaşantısına, hayat içindeki duruşuna bakacağız… Mekke’de (muhalefette) nasılsa, Medine’de de (iktidarda) öyle yaşayıp yaşamadığına bakacağız… Servet sığma (tekâsür) grafiğini izleyeceğiz… Allah, Kitap, Peygamber diye diye ne oluyor? “Geride birkaç kap ve bir kitap” mı bırakıyor, yoksa Karun serveti mi? Ona bakacağız. En başta “din” olmak üzere bütün “kamu” davası güdenlere böyle bakacağız. Çeketi ile gelip çeketi ile mi gidiyor? Budur ölçümüz…"

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 11.08.2014 17:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hasancetin222@hotmail.com çetin 2014-08-11 13:24:33

Teşekkür ederim.. Saygılar