banner1700

'BU BİR ZERDÜŞT İBADETİDİR...'

Eski Bakan Namık Kemal Zeybek, namaz kılmayanları hayvan olarak itham eden profesör üzerinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

'BU BİR ZERDÜŞT İBADETİDİR...'

Eski Bakan Namık Kemal Zeybek, namaz kılmayanları hayvan olarak itham eden profesör üzerinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

19 Haziran 2016 Pazar 21:03

 Eski Bakan Namık Kemal Zeybek, KRT'de Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtladı. Zeybek, namaz kılmayanların hayvan olduğunu söyleyen Profesör'e, "İmam Hatip okullarında şuanda namaz kılma oranı yüzde 17, demek ki kalanı hayvan. Bugün bakanların, milletvekillerinin birçoğunun namaz kılmadığını herkes biliyor, namaz ile ilgileri yok, onlar hayvan mı oluyor?" yanıtını verdi. Zeybek, "Kuran-i Kerim'de namaz diye bir kelime yoktur. Bilenler çok ama birçok insana şaşırtıcı gelecek bir ifade. Namaz kelimesi Arapça'da da yok. Bugün Araplar namaz demezler, bazen salat bazen zikir denir. Zerdüşt dininde ibadetin adı namazdır. Kuran'da namaz diye bir kelime yok" ifadelerini kullandı.

Türklerin, İslam'ı Araplardan değil, Zerdüştlerden öğrendiğini söyleyen Zeybek namazın İslam'da değil Zerdüştlükte olduğunu belirtti. Zeybek, "Zerdüşt dininde ibadetin adı namazdır" dedi ve şöyle konuştu:

"NAMAZ KURAN'DA YOK ZERDÜŞTLERDEN ALDIK"

"Kuran-i Kerim'de namaz diye bir kelime yoktur. Bilenler çok ama birçok insana şaşırtıcı gelecek bir ifade. Namaz kelimesi Arapça'da da yok. Bugün Araplar namaz demezler, bazen salat bazen zikir denir. Salat dua demektir. Biz Türkler Müslümanlığı Araplardan değil Farslardan öğrendik. Daha doğru Fars diye ifade ettiğimiz bu topluluk içinde Tacik diye bir halk vardır. Tacik halkını oluşturan da Samaniyan diye bilinen, Firdevsi'nin Şehname'sini yazdığı dönem, İbn-i Sina'nın yetiştiği iklim. Biz onlardan öğrendiğimiz için onlar ne diyorsa onu dedik. Onlar eskiden Zerdüşt dinine mensup idiler. Zerdüştler ibadetlerinin adına namaz derlerdi. Zerdüşt dininde ibadetin adı namazdır. Kuran'da namaz diye bir kelime yok. Vakit meselesi tartışmalı. Namaz ile ilgili günün başında ve sonunda tanrıya yakarın, salatta bulunun diye bir ifade var. Salat'ın da çok çeşitli anlamı var."

"KURAN ÇOĞALIN DİYENLERE MÜŞRİK DİYOR"

Namık Kemal Zeybek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, doğum kontrol ile ilgili, "Hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayış içinde olamaz. Allah ne derse, Peygamberimiz ne derse o" şeklindeki ifadelerinin tam tersinin Kuran'da olduğunu söyledi. Zeybek, Kuran'ın çoklukla, nüfusla övünenlere müşrik dediğini ayetlerle açıkladı ve şöyle konuştu:


"Bir Cumhurbaşkanı böyle konuşmaz. Bu sadece Müslümanların Cumhurbaşkanı mı? Bir Cumhurbaşkanı Kuran'dan, İslam'dan delil getirerek konuşur mu? Böyle birşey olur mu? Türkiye'de Müslüman gibi görünen ama deist olanlar var, çok. Allah'a inanıyor ama dinlere inanmıyor. Ateist olanlar var, Hristiyanlar, Museviler, Yezidiler var. Kuran'dan delil getiriyor ama bilgisi ne yazık ki İmam Hatip düzeyinde kalmış. Bir hadis söylüyorlar, 'evlenin ve çoğalın sizin çokluğunuzla ben övünürüm' diye bir hadis, bu uydurmadır." 

Zeybek, çokluk anlamına gelen ve çokluğun eleştirildiği Tekasur suresini okudu ve 'çoklukla övünmeyi Kuran men ediyor' dedi.  Zeybek daha sonra, Sebe suresi 35. ayeti okudu ve ayette, Allah'ın çoklukla övünenlere müşrik dediğini aktardı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 20.06.2016 10:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ahmet 2016-06-22 21:50:55

Çok güzel dile getirmiş hurafelerden önümüzü göremiyoruz insanları dinden soğuttular her yer cami oldu sadece namaz için sadece cumaları gidilen bir yer oldu. Yazık bu milletin parasına. Okullar parasız kalır bu camiler nedense hiç parasız kalmaz suları akar boşa gene de devlet öder. Diyanetin en yüksek ödeneği aldığı bir yerde şehirler toplumlar gelişebilirmi. Her ilde ilçede diyanet müftülük var ne iş yapar bunlar üretime bir katkıları var mı ?

Avatar
Tahsin koşar 2016-06-20 19:39:49

N .nursaçan da hoca dubarasıyla geçiniyor nenesinden duyduğu msalları yaldızlayıb anlatıyor menkıbe sevenlerde dinliyor

Avatar
misafir 2016-06-20 14:16:40

ilahiyatçı mısın sen diye sormazlar mı adama ?

Avatar
İsmail gunes 2016-06-21 20:49:29

Kıvırtmanin bir anlamı yok
Yok servis.Yok bilmem ne yok hadis.ya milleti artik kandırmayın bilenlerin dum düz gerçekleri söyleme zamanı gelmedimi.sizin din dediginiz git bilinen en uzağa 4000 5000 yıllk mitoloji.bunun doğrusu eğrisi arabi yezidi.....olur hepsi bir birinden etkilenmiştir az zeki olanı bunları toparlayıp bana vahi geldi .elçi benim demiş so rasi hayat ona güzel hep bas taci

Avatar
Misafir 2016-06-25 02:31:37

Madem öyle ; diyanet denilen koskoca başkanlık var,ciksinlar anlatsinlar %99 müslüman olan bu topluma,yada yanlıştır kardeşim desinler.Neden suskun ve Yorumsuzzzzz.

Avatar
Misafir 2016-06-20 17:27:59

Ne ilahiyatçı geçinenler var,

Avatar
Hakan güneşş 2016-09-26 22:56:41

Atese tapan
İnek cehenemde oyle
Konull

Avatar
Realist 2016-09-27 14:58:34

Yuh ki ne yuh bir açıklama yapana bakarım adam mı diye birde yorum yapanlara bakarım adam mı diye yok kardesim peygambere kadar dil uzatabiliyorsunuz egitimli cahilsiniz islamin şartlarindan birini kabul etmeyip hurafe diyebilen insancıklar ingiliz amerikan sömürgesinde avrupada yasayin dedelerinizin kemikleri sızlıyordur