ALEVİLER GAYRİ MÜSLİM Mİ?

FOX TV Ana Haber'de Alevilerle ilgili inanılmaz bir hataya imza atıldı. Haberde Aleviler, gayri-müslim olarak lanse edildi. Hal böyle olunca, Alevilerden de FOX televizyonuna tepki geldi.

01 Ekim 2013 Salı 14:50
ALEVİLER GAYRİ MÜSLİM Mİ?

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratikleşme paketini açıkladı, tepkiler de beraberinde geldi. Özellikle Alevi vatandaşlarla ilgili düzenlemeyi görmeyenler, hükümeti eleştirdi. Hükümet de Alevilerle ilgili düzenlemenin daha sonra ayrı bir pakette geleceğini açıkladı. 

Pakette özellikle Hristiyan olan Süryanilerle ilgili önemli bir gelişme oldu ve yıllardır çözülemeyen bir sorunun çözümü için Hükümet tarafından yeşil ışık yakıldı. Mor Gabriel, diğer adıyla Deyrulumur Manastırı arazisi, manastır vakfına iade edileceğini söyleyen Başbakan Erdoğan, böylece, bir haksızlığın da giderildiğini sözlerine ekledi.
ALEVİLER MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ? 
Fatih Portakal'ın sunduğu FOX TV Ana Haber'de de paketle ilgili bilgiler aktarılırken, gayri-müslimlere verilen haklar konusu ele alınınca, haberde Aleviler de sanki Müslüman olmayan vatandaşlar kategorisine alındı. Bunun üzerine Aleviler, FOX Ana Haber'e büyük tepki göstererek, tepki mesajları attı. 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 01.10.2013 14:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol