'AKP'nin Asıl Amacı Kişisel Çıkarlar'

Eski Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk, Cemal Kaşıkşı cinayetine dair şok bilgiler paylaştı. Ertürk Paşa, AKP iktidarının bu olayın her aşamasını bildiğini ancak bunu belirlediği üç amaç için kullanmaya çalıştığını iddia etti. İşte detaylar!

22 Kasım 2018 Perşembe 00:54

" Gülen’in iade edilebileceği haberleri üzerinden epey bir zaman geçmesine rağmen; ABD’de görüşleri istenen kurumlardan henüz bir yorum gelmedi. Bu suskunluğa Gülen’in avukatları da dahil. Yani herkes durumu biliyor, bilmeyen ise iktidarın elindeki merkez akım medya ile her gün kandırılan ve aldatılan Türkiye’de yaşayan kitleler.

Trump yönetiminin Gülen’in iade edilebileceği haberleri de dahil olmak üzere, son iki ayda (Ekim-Kasım 2018) Türkiye’ye yönelik açık ve kapalı operasyonların önemli hatta birinci hedeflerinden biri de Kaşıkçı cinayetinin üstünün örtülmesine yönelik Türkiye’deki iktidarın susturulmasıdır.

DÖRT ÜLKE FARKLI TAVIR İZLİYOR

Bildiğiniz gibi; Suudi Arabistan vatandaşı, halen Suudi Arabistan’ı fiili olarak yöneten Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın enerjik muhalifi, Washington Post yazarı, Müslüman Kardeşler’in (İhvan) destekçisi ve Türkiye’yi yöneten iktidar iradesi ile sıkı fıkı ilişkiler içinde olan Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018’de,İstanbul’daki Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda hunharca katledilmişti. Tüm dünya bu cinayetin arkasında Muhammed bin Selman’ın olduğunu biliyor ama sadece dördü çok farklı bir tavır izliyor.

ABD ve İsrail, bu işi bazı günah keçilerinin üzerine yıkarak kapatmak istiyor. Ortadoğu’da kotardıkları planları için Muhammed bin Selman’ı şimdilik vazgeçilmez görüyorlar ve harcanmasını istemiyorlar! Çünkü bu ülkeleri yönetenler, ülkelerinin çıkarlarının bu hunharca cinayetin üstünün örtülmesinden yana olduğunu düşünüyor, insani ve evrensel ilkeleri ve değerleri menfaatleri için yok sayıyorlar. Suudi Arabistan’ın durumu malum; zaten çağdışı bir rejim ve her zaman radikal İslami terör örgütlerinin arkasında bulunmuş bir yapı.

BU SİYASET ÜLKEMİZE KAZANDIRMAZ, KAYBETTİRİR!

Türkiye’nin bu cinayete karşı tavrı farklı. Farkın nedeni ise Türkiye’yi yöneten iktidar iradesi. Bu iradenin yönetiminde Türkiye, Kaşıkçı cinayetini en başından itibaren ayrıntıları ile tespit etmesine, cinayeti dinlemesine ve bilmesine rağmen ikircikli davranış biçimini benimsiyor. Türkiye’yi yöneten iktidar, bilgileri basına yavaş yavaş sızdırıp cinayeti ayrıntıları ile bildiğini göstererek, pazarlık gücü elde etmeye çalışıyor.

Amaç;

1. ABD ile arayı iyice düzeltmek, Zarrab, Halk Bankası, İran’a yönelik ambargonun devlet eliyle kısa devre edilmesi ve kişisel menfaatler sağlanması konularında ABD tarafından kesilecek faturanın bedelini azaltmak,

2. İflas durumunda bulunan ekonomi için Suudi Arabistan’dan para sızdırmak,

3. Sünni İslam dünyasının liderliği için Suudi Arabistan’a karşı durumsal ve itibarüstünlüğü sağlamaktır.

Ezcümle iktidar, Kaşıkçı cinayetine başından itibaren ilkeler ve değerler manzumesi ile Türkiye’nin menfaatleri ve itibarı açısından değil; kendi çıkarları açısından bu olayı nasıl kullanabilirim, fırsata çevirebilirim ve pazarlık gücü olarak istismar edebilirimin içinde olmuştur. Bu siyaset; ülkemize ve milletimize kazandırmaz, sadece kaybettirir."

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol