banner1700

Ahmet Hakan'ın 'Cübbeli' Sevgisi!

Cübbeli Ahmet'i konuk aldığı program "tarikatları sevimli gösterme" eleştirilerine neden olan Ahmet Hakan, Cübbeli için "Yahu kıyılmaz bu adama" dedi.

Ahmet Hakan'ın 'Cübbeli' Sevgisi!

Cübbeli Ahmet'i konuk aldığı program "tarikatları sevimli gösterme" eleştirilerine neden olan Ahmet Hakan, Cübbeli için "Yahu kıyılmaz bu adama" dedi.

11 Eylül 2020 Cuma 11:03
Ahmet Hakan'ın 'Cübbeli' Sevgisi!

12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah gündeme oturmuşken, Ahmet Hakan tarikatları konuşmak için Cübbeli Ahmet'i CNN Türk'e konuk etmişti. "Tarikatları aklama" programı yapmakla eleştirilen Ahmet Hakan, Hürriyet'teki bugünkü yazısında Cübbeli Ahmet'i öve öve bitiremedi. Hakan, Cübbeli için, "İnsani ilişkilerde on numara... Karşısındakinin kendisine yönelik tüm önyargılarını kıracak sofistike hamleler yapmasını iyi başarıyor. Bir süre sonra “Yahu kıyılmaz bu adama” demeye başlıyorsun" ifadelerini kullandı.

Hakan yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Herkesin sandığından daha geveze Cübbeli... Konuşmayı çok seviyor. Zavallı konular, onun elinde resmen detaylara boğuluyor.

Eşiyle geldi programa. Eşi, en büyük yardımcısı ve destekçisi... Kılık kıyafetini eşi belirliyormuş. Telefonlarına eşi cevap veriyor. Stüdyoda reklam aralarında en büyük taktiği eşinden alıyor.

Bazıları askerlik hatırası anlatmayı sever ya... Cübbeli de cezaevi hatıraları anlatmaya bayılıyor. Uzun uzun, tadını çıkara çıkara cezaevi hatırası anlatıyor.

Bir yastıklama üstadı Cübbeli... Sorularla sıkıştırılamıyor. Sert soruyu önce bir güzel yastıklıyor, ardından sorunun sabun gibi elden kaymasını sağlıyor.

Bir anlatısı var Cübbeli’nin... O anlatıyı, kendi çizdiği bir mantığın sistematiğine oturtmuş. O sistematikten milim sapmıyor. Zor bir iştir bunu başarmak. Cübbeli, bunu başaracak denli zeki.

Bir sağduyusu da var. En kabul edilemez bulunabilecek görüşlerini bile inceden ballandırarak ve kabul edilebilir sınırlar içine çekerek dile getirmesini başarıyor.

İnsani ilişkilerde on numara... Karşısındakinin kendisine yönelik tüm önyargılarını kıracak sofistike hamleler yapmasını iyi başarıyor. Bir süre sonra “Yahu kıyılmaz bu adama” demeye başlıyorsun.

“Ben bir garibim, ben tek başımayım, benim arkamda kimse yok” yaklaşımını hiç elden bırakmıyor. Öyle ustalıkla yediriyor ki konuşmalarının arasına bunu, ilk bakışta pek çakamıyorsun.

Bir humor duygusu var. Bıraksan gülecek ve güldürecek. Polemikçi bir yapısı da var. “Reddiye” adı altında yığınla polemik yapmış.

Aşırı geleneksel, aşırı tutucu, aşırı rivayetçi olmasına rağmen taktikleri, stratejileri, üslubu pek modern ve yenilikçi. Bu yönüyle kafa karıştırıyor."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 11.09.2020 11:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol