banner1700

'20 Haziran'da Seçim İptal Edilecek Çünkü...'

Ankara'nın deneyimli gazetecilerinden Sabahattin Önkibar çok çarpıcı bir iddia ortaya atarak, muhalefeti uyardı!

13 Mayıs 2019 Pazartesi 01:28

İşte deneyimli gazeteci Sabahattin Önkibar'ın Ankara kulislerine dayandırdığı o açıklamaları:

Milli iradeye yapılan darbe sonrası süreç sıkıntılı bir şekilde start aldı maalesef. Toplum diken üstünde, ekonomik göstergeler ortada, herkesde bir panik hali mevcut. Türkiye çok zor çok büyük sıkıntıların olacağı bir döneme yelken açıyor. Hem dışarıda devasa sorunlarla karşı karşıyayız hem ekonomimiz yerlerde sürünüyor bunlara ek bir de milli iradeyi yok sayan siyasal bir buhran icat edildi. Aklım almıyor. Sormak lazım bu ülke size ne istediniz de vermedi bugüne kadar. Çeyrek asır İstanbul'u size verdi, Ankara'yı size verdi, Başbakanlığı size verdi, Cumhurbaşkanlığını size verdi peki siz ne yaptınız tüm bunlara veren milletin iradesini yok saydınız, baş kaldırdınız. Bırakın hukuku, bırakın ahlakı bu yapılan vicdana uyar mı? Devletlerin dini adalettir. Devletler adaletle yaşarlar. Adaletin askıya alındığı bir yapıya devlet denmez. AKP iktidarı ile beraber adalet askıdadır. Adalet kaf dağının ardındadır. Önce FETÖ alçağı ve bugün saray yargısı denen bir anlayış hakim ülkeye. FETÖ yargısı denen yapıyı da bu ülkenin başına yine bunlar bela etti. Devleti FETÖ'ye bunlar teslim etti. Her istediklerini veren bunlar değil mi? Suriye belasını bu ülkenin başına saran bunlar değil mi?

Gelelim AKP'nin 23 Haziran oyununa, planına... AKP Türkiye'nin 81 vilayetinin kanaat önderlerini İstanbul'a yığacak. Bütün bakanlıkları personelleri ile imkanları ile birlikte İstanbul'a yığacak. Hangi seçim sandıklarında ne oylar verildi bakıp, o sandıkları tek tek belirleyip insanları birebir markaja alacaklar ve akıl almaz vaatler verecekler.  İşe almalarından tutun da özel imkanlara kadar birçok şey... Hoş İstanbulluların bu tür rüşvetlere boyun eğeceğine ben inanmıyorum ama bunu yapacaklar. Bu arada birkaç firmaya hem de her gün anket üstüne anket yaptıracaklar. Günlük olarak nabzı tutacaklar.

İşte burası çok önemli. Eğer çok çok emin olmazlarsa kesinlikle seçim yaptırmayacaklar. AKP İstanbul'u kazanamayacağı sonucuna varırsa tekrar ediyorum seçim yaptırmayacak. Altını çiziyorum kazanacağından çok, çok, çok emin olmazsa 23 Haziran'da seçim yapılmayacak. Ankara kulislerinde yapılan ciddi değerlendirmeleri anlatıyorum size.

Birileri diyebilir ki bu kadarı olmaz, bunu yapamazlar ama inanın bunu da yapabilirler. Ne oldu da İmamoğlu'nun mazbatasını aldılar? Hiçbirşey. Çünkü Türkiye artık bir hukuk devleti değildir. Türkiye artık bir şahıs devletidir. AKP İstanbul'da kaybedeceği bir seçimi asla yaptırmaz. Çünkü bir kez daha kaybedecek olursa çok iyi biliyorlar ki iktidarlarının meşruiyeti tartışma konusu olacak ve erken seçime gidilecek. Türkiye artık onlarla yola devam edemez. Bunu iyi biliyorlar o yüzden bu seçimi mutlaka almak için herşeyi yapacaklar. 

Peki seçim erteleme durumu olursa bunu hangi gerekçe ile mi yapacaklar? Gerekçe bulmak çok zor değil erteleme için. Allah korusun hem iktidarın hem muhalefetin İstanbul'a yığma yapacak olması beraberinde bir çatışma zeminini de yaratacaktır. Dolayısıyla bir iki provokasyon, bir iki kavga hatta belki bundan fayda elde etmeye çalışacak terör örgütlerinin de işin için dahil olmasıyla birkaç yerde bombalama eylemleri vs. kardeş kavgası denecek, YSK acilen toplatılıp seçimi ileri bir tarihe erteletilecek. İstanbul'u da kendilerine uygun bir zemini oluşturacakları zamana kadar kendi adamları olan kayyumla yönetecekler. Dolayısıyla muhalefeti şimdiden buna karşı uyarıyorum ve bu öngörülere göre bir yol ve yöntem belirlemesi gerektiğini söylüyorum."
 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 13.05.2019 12:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol