En ucuz otomobil Changan Alsvin Türkiye'ye geliyor

Son dönemde çıkardığı modeller tüketici tarafından büyük ilgi gören Renault bekleneni yaptı. İşte sadece 390 bin TL’ye satılacak olan o model…

21 Ağustos 2023 Pazartesi 11:40
En ucuz otomobil Changan Alsvin Türkiye'ye geliyor

Türkiye otomobil üreticilerinin dikkatini çekmeye devam ediyor.

Son dönemde otomobillerin ülkemizde yok satması, pek çok Çinli üreticinin Türkiye pazarına girmesine zemin hazırladı. Bu isimlerden sonuncusu ise Changan oldu.

Changan Alsvin modeli ile ülkemizde fırtınalar estirmek istiyor.

Bilindiği üzere hali hazırda ülkemizdeki en ucuz otomobil Fiat Egea ve Renault Clio. En azından binek otomobilleri baz aldığımızda bu iki otomobilin başı çektiğini söyleyebiliriz. Lakin Changan Alsvin’in pazara girmesiyle birlikte tüm dengeler değişmiş olacak.

Çin’in en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Changan, otomobil pazarındaki etkinliğini arttırmak için önümüzdeki süreçte Türkiye’de satışlara başlayacak.

Dev markanın ülkemizde satışa sunacağı ilk model ise Alsvin olacak.

Alsvin, Changan’ın Asya pazarında en çok tutan modeli. Bu modelin çok tutmasındaki temel neden ise aşırı derecede ucuz olması. Şimdi ise bu model Türkiye’nin en ucuzu olmak için geri sayıma geçti.

Fiat Egea klasmanında bir otomobil olan Changan Alsvin, B sınıfı sedan bir araç. 1.2 atmosferik motoru ve manuel vites seçeneği ile gelecek olan araç 85 beygirlik güce sahip.

İstatistiklerine ve özelliklerine bakıldığında tam bir fiyat performans modeli olan Alsvin, genel hatları ile giriş seviyesi bir otomobil olarak tanımlanabilir. Peki bu otomobil ülkemizde kaç TL’den satışa çıkacak.

Belirttiğimiz üzere hali hazırda ülkemizde satışta olan Clio ve Egea en ucuz binek otomobil sınıfındalar.

Bu otomobillerin fiyatı dahi 500 bin TL’yi aşmış durumda. Alsvin ise buna meydan okuyacak bir etiketle gelecek.

Sızdırılan bilgilere göre Alsvin’in Türkiye fiyatı 390 bin TL olacak. Lansmana özel olan bu fiyat ilk parti otomobiller için geçerli olacak. Yani ülkemize gelecek olan ilk parti Alsvin’ler 390 bin TL’den satışa çıkacak.


Changan’ın ilk Alsvin sevkiyatını önümüzdeki ay başlatması ve Eylül ayında Türkiye lansmanını yapması bekleniyor. Elbette bu süreçte kurlarda yaşanacak olumsuzluklar direkt olarak fiyatı da etkileyebilir.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 21.08.2023 11:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol