Kumpasa Devam! Ordu Valisi Harekete Geçti...

Yeniden İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun hakaret ettiği iddia edilen Ordu Valisi’nin, havalimanı çalışanlarına İmamoğlu aleyhinde ifade için baskıda bulunduğu iddia edildi.

Kumpasa Devam! Ordu Valisi Harekete Geçti...

Yeniden İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun hakaret ettiği iddia edilen Ordu Valisi’nin, havalimanı çalışanlarına İmamoğlu aleyhinde ifade için baskıda bulunduğu iddia edildi.

24 Haziran 2019 Pazartesi 23:53

Milyonlarca İstanbullu 23 Haziran’da yeniden sandığa giderek mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun büyük bir farkla yeniden seçti.

Seçimlerin ardından ‘Ordu Valisi’ tartışmaları yeniden gündeme geldi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un havalimanı çalışanlarını savcılığa çağırdığı ve İmamoğlu aleyhinde ifade vermeye zorladığı iddia edildi. Yavuz’un personele “Ekrem İmamoğlu it dedi diye ifade verin” diyerek baskı yaptığı ve aleyhte ifade vermek istemeyenlerin ise sürgünle tehdit dildiği bildirildi.

İddiayı Twitter hesabı üzerinden gündeme getiren gazeteci Mustafa Hoş, “Az önce ordu’dan aradılar. ordu valisi seddar yavuz havaalanında görevli devlet memurlarını savcılığa çağırtmış. “ekrem imamoğlu it dedi diye ifade verin” diye baskı yapıyormuş.memurlar savcılığa gidip ifade verecek. it lafını duymadım diyen memurlar ise sürgün ile tehdit edilmiş” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN "GÖREVİ DÜŞER" DEMİŞTİ

Katıldığı bir canlı yayında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Valimiz olayı yargıya taşıma kararında. Valime sahip çıkmak zorundayım, onu yedirtmem” ifadelerini kullanmıştı.

Vali’nin seçimlerin ardından harekete geçeceğini belirten Erdoğan, sözlerine şöyle devam etmişti:

“Hukuk içerisinde olacak olan bir şey. Benim orada 'yapamaz' dediğim bir şey yok. Yargı böyle bir şeyi verdiği takdirde, vermesi halinde bu düşer. Hele hele bir konu var ki o da şudur; biliyorsunuz özellikle bu tür yargı süreci içerisinde belli bir süreyi aşan ceza alması halinde bu düşecektir. O süreyi aşmazsa zaten göreve devam eder.”

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Beşiktaşlı 2019-06-25 21:05:28

1 vali milyonlarca insan egemenlik kayıtsız şartsız milletinfor

Misafir Avatar
Önemli ikaz. 2019-06-26 16:23:54 @Beşiktaşlı

Bu çirkin kelimeyi devletin valisine; başkası dedi diye tekrar eden basın, yorumcu ve siyasiler var. hepsi hapı yuttu. 3 yıldan başlar.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Yunus 2019-06-26 18:36:45

Birsey soyleyimmi , Imamoglu demedim diyor ,elbette kendi beyanlari esastir demedim diyorsa dememistir, ama demediyse cok buyuk hata etmis , Bu vali pacavrasi it degil IT OGLU ITTIR ! SEREF YOKSUNU HAYSIYETSIZ BIR KUKLADAN FARKIDA YOKTUR.

Avatar
Cevdet 2019-06-26 19:55:51

Namus kalmadı memlekette hersey mubah kazanmak için yazıklar olsun

Avatar
Türk oğlu 2019-06-25 23:30:57

Bu haberi yapanda az BasİT değilmiş ey editör. Hiç namus yokmu sizde anlaşılan yok olsaydı biraz kırıntısı kamera kayıtlarına rağmen haberi dürüst veriridiniz.

Misafir Avatar
Türk oğlu na cevap 2019-06-26 12:31:01 @Türk oğlu

Sen de namus var öylemi ? Ben videoyu seyrettim kesin bir sey söyliyemem cünki cok net bir söylem duyamadim! Tayyip millete hakaret ederken bneden böyle tepki göstermezsiniz. Iste namusluluk orada basliyor!

Beğenmedim! (0)
Avatar
Askin 2019-06-26 06:59:23

Gazetecilerde şerefsizlik Var adam it diyo hele imam oğlunun yanıda biri daha var polislere bahriye görürsünüz sizdiye kamara kayıtlarına bakmamışmi bu yazıyı yaşantısı yada gözüne gözlük taksin öyle izlesin videoları hakeret var tehdit var insan olan bu yazıyı bu şekil yazmaz yazanda chp lıdır zaten

Misafir Avatar
Kisi kendinden bilir isi! 2019-06-26 12:27:55 @Askin

o kadar kararlisinki sanki orada Sn. Imamoglunun yanindaydin? Allah iftiradan saklasin , inkarcilardan da !

Beğenmedim! (0)
Avatar
Habes 2019-06-26 08:19:06

5 dakika adam olun desek dakika tutan chp zihniyeti ne beklenirki yakında istanbul ağlayacak o zaman ne yazacaksın şerefini yalana satmış insanlar sürüsü

Misafir Avatar
Habes ----cev 2019-06-26 12:37:32 @Habes

Senin gibi diplomali yalaka yok, istisasini nerede yaptin? Sen serefini satmasan, milletin paralarini nerelere aktariliyor diye sorgular ve karsi cikarsin. Bilo ile burak o gemileri nereden buldular diye kafani yorarsin. Sadece bokcular vakfina 16,5 milyon . sende seref olsa yetimin hakkini korursun! Terlik ile dolasan emine hanim simdi 50 bin dolarlik canta tasiyor. Cahillik basa bela tedavisi cok zor!

Beğenmedim! (0)
Avatar
Kandevalı muro... 2019-06-26 14:29:31

Ne yani egemenlik kayıtsız şartsız elbette milletin dir..şimdi bu kelimeyi kullanarak valiye it deme hakkını nerden buluyor tencere tavacılar kazandı diye ordu valisi bu hakareti sinesinemi çekecekti..herkez hak ettiği cezasını çekmeli..

Avatar
Fenerbahce 2019-06-26 17:57:36

Anlaşılan o ki, Ak parti İmamoğlunu Cumhurbaşkanı yapmaya kararlı.