'Halk AKP'den Yaka Silkiyor'

Deniz Harp Okulu Komutanı Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, bir konferans için geldiği İzmir Ödemiş'te izlenimlerini okurlarıyla paylaştı. Ertürk, " Esnafla ve halkla konuştuk. Herkes, AKP İktidarından illallah etmiş ve yaka silkiyor." dedi.

'Halk AKP'den Yaka Silkiyor'

Deniz Harp Okulu Komutanı Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, bir konferans için geldiği İzmir Ödemiş'te izlenimlerini okurlarıyla paylaştı. Ertürk, " Esnafla ve halkla konuştuk. Herkes, AKP İktidarından illallah etmiş ve yaka silkiyor." dedi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 22:34

İlk gittiğimiz yer; Türkiye’nin en büyük pazarı olan Ödemiş pazarı idi. Gez gez gerçekten bitmiyor. Esnafla ve halkla konuştuk. Herkes, AKP İktidarından illallah etmiş ve yaka silkiyor.

Geçtiğimiz hafta sonu (8-9 Şubat 2019), Ödemiş Atatürkçü Düşünce Derneği (Ödemiş ADD) tarafından “Atatürk ve Çağdaşlık” konusunda düzenlenen konferansta konuşmacı olmak üzere Ödemiş’teydim. Konferans; katılımı, heyecanı ve sonrasında sorulan soruları ile her bakımdan başarılı geçti. Katıldığım bu tür organizasyonların benim için de iyi tarafı, gittiğim yöreyi, insanını, sorunlarını, duygu ve düşüncelerini yakından tanıma şansını yakalıyor olmam.

Konferansın benim için diğer bir önemi de Balyoz kumpası mağduru Ödemişli Dz. P. Kur. Albay Mücahit Erakyol’un konferansa katılımı ve öncesinde özgeçmişimi okuyarak beni tanıtmasıydı. Erakyol, tanıtımım sırasında kendisi hapisteyken ve ben ise hala üzerimde üniformayı taşırken kendilerine nasıl sahip çıktığımı anlattı. Ayrıca; taktığı Deniz Harp Okulu motifli kravatının hapisteyken benim tarafımdan armağan edildiğini anlatarak bana da duygulu anlar yaşattı.

BALYOZ OLMASAYDI AMİRAL OLACAKTI

Mücahit Erakyol; yakından tanıdığım, pırıl pırıl, yurtsever, Atatürkçü, çağdaş, çalışkan ve üstün meziyetlere sahip bir subaydı. Ama Gülen Cemaatinin ahlaksız, şerefsiz ve hain köstebeklerinden biri değildi. İşte bu nedenle yok edilmeliydi, terfi etmesi engellenmeliydi ve amiral olmamalıydı. AKP İktidarı ve bugün FETÖ denen Gülen Cemaatinin ortaklaşa düzenlediği Balyoz kumpası ile içeri atıldı ve 4,5 yıl hapis yattı. Bu kumpas olmasaydı veya engellenseydi; bugün amiral olarak görevinin başında olacaktı.

Bugün Türkiye için beka sorunun olduğu söyleniyor ve bu nedenle AKP adaylarına metazori şeklinde destek isteniyor. Halbuki bugün gerçekten ülkemiz için beka sorunu varsa;bunun nedeni AKP İktidarlarının bugüne kadar uyguladığı iç ve dış siyasettir. Halkın birbirine karşı kamplaştırılması ve kutuplaştırılması, sadece Suriye coğrafyasından 4 milyona yakın insanın sığınmacı olarak ülkemize doluşması, bu sığınmacıların içinde istihbarat kaynaklarına göre 35 bin radikal İslamcı teröristin olması ve Türkiye’nin güneyinden PKK’nın uzantısı yapılar tarafından kuşatılmasından daha büyük beka sorunu olabilir mi? Bunların tartışılmasının tek ve de yek nedeni AKP İktidarlarıdır. Sorunun müsebbibinin çözümün belirleyicisi olduğu, dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir. Ergenekon ve Balyoz serisi kumpaslar olmasaydı;15 Temmuz Darbe Girişimi bile olamazdı bilesiniz!

HALK YAKA SİLKİYOR

Konferansın ertesi günü Ödemiş’i ve yakın çevresini gezdik, tarihi yerleri ziyaret ettik. İlk gittiğimiz yer; Türkiye’nin en büyük pazarı olan Ödemiş pazarı idi. Gez gez gerçekten bitmiyor. Esnafla ve halkla konuştuk. Herkes, AKP İktidarından illallah etmiş ve yaka silkiyor. Bazıları da şikayetçi ama ifade etmekten çekiniyor ve yalnızca “Ülkede artık hukuk yok! Alır götürürler beni!” diyor. Halk AKP’nin mevcut belediye başkanından hiç mi hiç memnun değil! Görülen o ki; konferansımıza gelen ve bizi dinleyen İyi Parti’nin de desteğini alan CHP’li Mehmet Eriş’in seçilmesi kesin gibi!

Ödemiş; İzmir merkeze 113 km. uzaklıkta, Küçük Menderes havzasında sulak ve bereketli topraklar üzerine kurulu, il büyüklüğünde bir ilçe. Ödemiş’in nüfusu yaklaşık olarak 140 bin kişi. Yetişmeyen ürünse yok gibi! Örneğin patateste senede üç kez ürün alınıyor. Ama devlet desteği yeterince yok. İktidar tarım ürünlerinin pahalı olmasından şikayetçi ama nedeni kendisi; çünkü gereğini yapmıyor.

İktidar, arka bahçesi olarak gördüğü ve halkı kandırmak için enstrüman olarak değerlendirdiği ama halkın refahına bir kuruşluk faydası olmayan diyanete binlerce alım ve atama yapmasına rağmen; ihtiyaç duyulan alanlara alım yapmamaktadır. Bitkinin ve tarım ürünlerinin doktoru ziraat mühendisleri, su ürünlerinin doktoru su ürünleri mühendisleri, gıdanın doktoru gıda mühendisleri, oksijenimizin kaynağı ormanların doktoru orman mühendisleri ve hayvanların doktoru veterinerler ama gelin görün ki Tarım ve Orman Bakanlığı bu kadrolara en son alımını 21 ay önce yapmış. Demem o ki; ziraat fakültelerimiz yılda 5 bin işsiz mühendis yetiştirmeye devam ediyor ama tarım ve hayvancılığımız kan ağlıyor. Sanırım 17 yıldır iktidarda bulunan AKP, iktidara gelince bunları düzeltecek! (Odatv)

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 12.02.2019 00:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol