Sosyal medya hakaretlerine dava açanlara kötü haber

Sosyal medyada kendisine edilen hakaretlere dava açan ve bu durumu alışkanlık haline getiren kullanıcılara kötü haber geldi. Davacının çok dosyası olmasını savcılık, 'Meslek haline getirildi' olarak değerlendirdi.

20 Kasım 2023 Pazartesi 13:17
Sosyal medya hakaretlerine dava açanlara kötü haber

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya üzerinden hakaret iddiasıyla açılan bir davada kritik bir karar verdi.

Savcılık; davacının bu davaya benzer birçok dosyası olduğunu belirterek; kişinin kendisine hakaret ettirerek, açılan davalar üzerinden tazminat almaya çalıştığını belirledi.

Savcı Ahmet Özel, aynı davacı ve vekilinin bu gibi yanıtları hakaret gerekçesiyle bir çok şahsa yönelik açtığı davaların çokluğundan yola çıkarak; hiç kimsenin kendi yarattığı haksız bir durumdan menfaat temin edemeyeceği belirtilerek, kovuşturma yapılmasına yer olmadığı kararı verdi.

AVUKAT MUSTAFA KEMAL ÇİÇEK’TEN SAVCIYA TEBRİK

Avukat Mustafa Kemal Çiçek’in sosyal medya hesabından paylaştığı kararda, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nı verilen emsal karardan dolayı imzası bulunan Başsavcı Ahmet Özel’i tebrik etti. Çiçek, “Hukuk adamı Savcımızı tebrik ediyorum. Hukuk olduğunu, milletin sırtından haksız zenginleşenlere hatırlatmış! Sosyal Medyada sürekli kışkırtıcı twitler atıp kendine sövdüren sonrada şikayetçi olup; bu işin içinde olan avukatları ve yine tazminatta arabuluculuk, cezada uzlaşma vasıtası ile HARAÇ alanlara güzel ders vermiş. Bu kararı muhafaza edin! Başınıza gelir ise emsal mahiyetinde, savcımızın gerekçelerini kullanın! Salı günü, hakkımda tazminat davası açan Furkan Kamalak isimli avukata karşı, bir çok ilave kararın yanında birinci elden kullanacağım!” dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 20.11.2023 13:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol