'SBK Konuşacak, Hesaplaşma Oldukça Kanlı Olacak'

Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu'nun da 'yeni bir tehlike' sözleriyle dikkat çektiği Sezgin Baran Korkmaz konusunda Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Miyase İlknur bomba bir yazı kaleme aldı. İlknur, Korkmaz'ın bildiklerini anlatması ihtimalini göz önünde bulunduran bazı gazetecilerin gözüne uyku girmediğini yazdı.

25 Temmuz 2022 Pazartesi 07:44
'SBK Konuşacak, Hesaplaşma Oldukça Kanlı Olacak'

"SBK’nın iadesi SBK’ların paniği" başlıklı yazısında Sezgin Baran Korkmaz'ın 255 yıl hapis istemiyle yargılanacağını ve konuşmaktan başka çaresi olmadığını öne süren İlknur, Korkmaz için "Avanta dağıttığı herkesin kaydını alan bir kişi o' ifadesini kullandı. 

İlknur'un çarpıcı ifadeleri şu şekilde:

"TÜRKİYE'DEKİ SBK'NIN SBK AYAĞINI UYKU TUTMUYOR"

"Türkiye’deki SBK’nın SBK ayağını uyku tutmuyor. SBK’nın ayağı SBK’lar kimdir; bir de onun açılımını yazalım da bulmaca çözmeyin bari. Sezgin Baran Korkmaz’ın yükselişinde, her kilitli kapıyı açmasında ve kamuoyunda bir Robin Hood olarak popülaritesinin oluşmasında katkısı olanlar. Yani siyaset, basın ve karapara aklamada yardımcı kişi ve kurumlar. Siyaset-Basın-Karaparacıların açılımı da SBK oluyor doğal olarak." 

"SBK İÇİN DEVLETTE AÇILMAYAN KAPI YOKTU"

"Siyasetin kapısını ona aralayan ilk kişi Mücahit Arslan. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun süre danışmanlığını da yapan Aslan, Erdoğan’ın karakutusu olarak adlandırılıyor. SBK’nın devletle işlerini çözmede yardımcı olduğu söylenen Mücahit Arslan üzerinden de Berat Albayrak’la tanıştığı söylenen SBK için artık devlette açılmayan kapı yoktu. Berat Albayrak’la ilişki kurduktan sonra artık Mücahit Aslan’ın papucu da dama atıldı."

Sezgin Baran Korkmaz gözaltına alındı || Samanyolu Haber

"ABD'DE DEVLETİ DOLANDIRMAKLA SUÇLANAN SBK'NIN ŞİRKETLERİ"

"BDDK 2015 yılında SBK’nın hileli yollarla çöktüğü şirketleri topladığı Mega Varlık Şirketi AŞ’nin kuruluşuna izin veriyor. Hem de yönetiminde ABD’de devleti dolandırmakla suçlanan ve o paraları SBK’nın şirketleri üzerinden aklayan Jacop Kingston bulunmasına rağmen. Varlık şirketlerinin kuruluşu ve BDDK’den izin alması hayli zorlu bir süreç."

"BALLI İHALE İÇİN GAZETE PATRONLUĞUNU ARAÇ OLARAK KULLANANLAR"

"Kaynağı belirsiz paralarla ya da kanun dışı işlerle zenginleşenler, arkalarına hem siyasetçi hem de basın desteğini almak isterler. Siyasetle sorunlarını çözen bu sonradan türedi zenginler basını kullanarak da itibar satın alırlar kendince. Bu yeni bir durum değil. Altın tabancalı uyuşturucu kaçakçılarının gazete satın aldığını da gördük, tanınmış tefecilerin gazete almak için pazarlık yaptığına da tanık olduk. Tabii devletten ballı ihale almak için gazete patronluğunu araç olarak kullananları da..."

"SBK'DAN PARA SIZDIRMAK İÇİN OĞLUNU KURYE OLARAK KULLANAN BİLE VARMIŞ"

"SBK da akladığı karaparaların yasal faaliyetlerden edindiği izlenimini vermek için basına ihtiyacı vardı. Basına hemen zarf içinde para vermek adaba yakışmazdı. Önce oteline davetler, yatında ağırlamalar, yalısında beş çayları derken samimiyeti ilerletip sonrasında zarfla para vermeye kadar gitmiş iş. En son gazeteci Erk Acarer’in açıkladığına göre SBK’den para sızdırmak için oğlunu kurye olarak kullanan bile varmış."

Peker'in SBK iddiaları | Erdoğan'ın kuzeni, 6 ay önce 'medyanın kirli  çamaşırları ortaya çıkacak'

"KİMLER ROBIN HOOD OLARAK GÜZELLEME YAPTIYSA PARALARI DA ONLAR BASMIŞTIR"

"Şaşırdık mı? Elbette hayır. Bazı meslektaşlarımızın bindiği arabaları, Bodrum, Çeşme gibi yerlerde yazlık sahibi olması, lüks ciplere binmesi, İstanbul’un en seçkin semtlerinde oturması meslek geliriyle açıklanabilecek bir durum değil. Biz SBK’dan kimlerin para aldığını ismen az çok biliyoruz. Hem de SBK’ya çalışan en yakınındaki isimlerin verdiği listede adı bulunanlar bizim mahallede çok kişi tarafından biliniyor. Otelinde ve yalısında kimleri ağırladıysa, kimler ona Robin Hood olarak güzelleme yaptıysa paraları da onlara basmıştır."

"KÂĞITÇILARI UNUTMAYALIM"

"Bir de SBK konusunda şu ana kadar isimleri geçmeyenler var. Karaparalarını bankalarında aklayanlar, şirketlerine kolayca çökmesi için malları hacizli ve kredilerini ödemekte zorlanan işadamlarının listesini SBK’ye ulaştıran bankacıları da konuşacağız önümüzdeki günlerde. Kâğıtçıları da unutmayalım."

Peker'den Soylu'ya: Soruşturmayı Sezgin Baran Korkmaz'a haber verdin, Yüce  Divanlık suç işledin

"HESAPLAŞMA OLDUKÇA KANLI OLACAK GİBİ"

"Borsa İstanbul’da işlem yapanlar arasında hisse senetlerinden “kâğıt” diye söz edilir. Sezgin Baran Korkmaz’ın Borsa İstanbul’da karaparalarını aklayanlar, hisse senetlerini toplayarak ekonomik darboğaza girmiş şirketlerin yönetimi ele geçirmesinde yardımcı olan hayli “çevik ve becerikli kardeşleri” de ya SBK ya da Sedat Peker açıklayınca hep birlikte öğreneceğiz. Hesaplaşma oldukça kanlı olacak gibi."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 26.07.2022 16:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol