'Erdoğan Kaybederse Ümmet Kaybeder...'

AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, 2023 seçimleri için oy isteyerek, Recep Tayyip Erdoğan kaybederse Türkiye kaybeder. Türkiye kaybederse İslam ümmeti kaybedecektir" dedi.

29 Haziran 2022 Çarşamba 13:18

AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Cumhur İttifakı'nın anketlerde oy kaybettiği olası 2023 seçimleriyle ilgili tepki çeken açıklamalarda bulundu.

2017 yılında yapılan referandum gecesi hakkında konuşan Cevheri sandıktan “evet” çıkması için Kabe’ye gittiklerini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için dua ettiklerini söyledi.

"ERDOĞAN KAYBEDERSE TÜRKİYE KAYBEDE, ÜMMET KAYBEDER"

Urfa Değişim'in haberine göre; “Semt Pazarı” konuşmasında 2023 seçimleri için oy isteyen Cevheri, “Cumhurbaşkanı Erdoğan kaybederse Türkiye kaybeder, ümmet kaybeder” iddiasında bulundu.

Cevheri şunları söyledi:

“Referandum gecesi dedik ne yapalım. Dedik gidelim Uhud da dua edelim. Reise dua edelim. Gittik biz dua ederken, yanımdaki insanlarda dua edip her duanın sonun Recep Tayyip Erdoğan diyorlardı. Sorduk nerden geldiniz Yemen’den gelmişler. Çünkü biliyorlar ki Recep Tayyip Erdoğan düşerse Türkiye kaybedecektir, Türkiye kaybederse İslam ümmeti kaybedecektir. Bunun bilinciyle hareket etmemiz gerekiyor. 2023’de Türkiye’nin etrafında çevrili bütün zincirleri kıracağız. Biz şahsımız için değil ümmet için ve ümmete lazım olan Recep Tayyip Erdoğan için mücadele etmemiz gerekiyor.”

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 29.06.2022 13:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol