Almanya Türk Yasemin'i arıyor, tam 230 milyon lira...

Almanya'da para taşıma işinde çalışan Yasemin G., 230 milyon TL para çalmakla suçlanıyor. ATM'lere yüklenecek para kasetlerini doldurmakla görevli olan Yasemin'in kamera görüntüleri ortaya çıktı.

15 Eylül 2023 Cuma 11:17
Almanya Türk Yasemin'i arıyor, tam 230 milyon lira...

Almanya'nın Bremen kentinde çalıştığı para taşıma şirketinden 8 milyon euro (yaklaşık 230 milyon lira) çaldığı ileri sürülen Türk kızı Yasemin G. (31), 2 yıldır Interpol tarafından aranıyor. Sabah'ın haberine göre, Almanya'daki vurgun anının kamera görüntüleri ortaya çıktı. Olay sonrası Türkiye'ye kaçan Yasemin'in Çeşme'de lüks bir villada tatil yaparken çekilmiş fotoğrafları da çıktı.Yasemin 2019 yılında para taşıma şirketi olan Loomis Deutschland'da işe başladı. Merkez Bankası'ndan transfer edilen paraları bankalar için paketlemek ve ATM için para kasetlerini doldurmakla görevliydi.
2 yılın ardından çalışma sistemini tamamen çözen Gündoğan, aynı vardiyada görev yapan güvenlik personeli Henning B. ile yakınlaştı

21 Mayıs 2021'de milyonluk vurgun için düğmeye bastı. Vurgunun kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Gündoğan, Saat 14.00 sıralarında mesaiye başladı. Önce birim şefinden o günkü çalışma süreciyle ilgili bilgi aldı. 15.48 sıralarında para aktarım masasına geçen Gündoğan, diğer günlerden farklı yanına iki konteyner aldı.


ATM kasetlerini dolduran, bankalara aktarılacak para torbalarını paketleyen Gündoğan, 20 milyonluk aktarımı gerçekleştirirken bir taraftan da düzenli olarak diğer konteynere para atmaya başladı.
Bu durum, kendisine duygusal yakınlık besleyen güvenlik personeli Henning B. tarafından fark edilmedi. Gündoğan 15:48'de başladığı işi 20:40'da sonlandırdı.

20:47'de 2 konteyneri garajdaki para transfer ünitesine taşıdı. Saat 21:00'da Gündoğan, garaja girip, flört ettiği Behrens'e çöpleri atmak için garaj kapısını ve para transfer ünitesinin kapısını açtırdı.

21:15 sıralarında plakası bilinmeyen bir araç şubenin avlusuna girdi. 21:21 sıralarında konteyneri zorla sürükleyerek araca binip kayıplara karıştı.

Yapılan incelemede 8 milyon 196 bin 925 Euro'nun çalındığı tespit edildi.ÇEŞME'DE TATİL FOTOĞRAFI

Yasemin Gündoğan'ın paraları Türkiye'ye kaçırdığı, arkadaşı 24 yaşındaki Büşra S. ve onun erkek arkadaşı Yiğit T.'nin de kendisine yardımcı olduğu belirlendi.

Olay sonrası Türkiye'ye kaçan Yasemin'in Çeşme'de lüks bir villada Büşra S. İle tatil yaptığı fotoğrafa da SABAH ulaştı. Almanya'ya geri dönen Büşra S. tutuklandı. Yasemin ve Yiğit T. aranıyor.
 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 15.09.2023 11:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol