AKP'den Ekrem İmamoğlu'na bir kumpas daha

AKP'nin İBB Adayı Murat Kurum, geçtiğimiz günlerde karşılaştığı bir vatandaş, ‘Beykoz'da arsam yıkıldı, 5 yıldan beri kentsel dönüşüme girecekti. Kurtarın bizi.’ diyaloğu medyaya yansımıştı. Beykoz’da İBB’nin dönüşüm alanında yıkılan bina olmadığı ortaya çıktı.

16 Ocak 2024 Salı 13:28
AKP'den Ekrem İmamoğlu'na bir kumpas daha

AKP'nin İBB Adayı Murat Kurum, geçtiğimiz günlerde karşılaştığı bir vatandaş, ‘Beykoz'da arsam yıkıldı, 5 yıldan beri kentsel dönüşüme girecekti. Kurtarın bizi.’ diyaloğu medyaya yansımıştı.

Beykoz’da İBB’nin dönüşüm alanında yıkılan bina olmadığı ortaya çıktı.

AKP, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) için kara propaganda yürütmeye son sürat devam ediyor. Geçtimiz pazar günü bozuk otobüs olduğu iddia edilen bir otobüsle reklam flimi çektiği ortaya çıkmıştı. Bu kez de kumpaslara yeni bir tane daha eklendi. İBB Adayı Murat Kurum, geçtiğimiz günlerde karşılaştığı bir vatandaş, ‘Beykoz'da arsam yıkıldı, 5 yıldan beri kentsel dönüşüme girecekti. Kurtarın bizi.’ diyaloğu medyaya yansımıştı. Beykoz’da İBB’nin dönüşüm alanında yıkılan bina olmadığı ortaya çıktı.

87f4e76b-dc85-4b0c-941a-89592281a370.jpg

İBB, Beykoz'da sadece Çubuklu Mahalle'sinde kentsel dönüşüm alanı ilan etti.

Çubuklu Mahallesi Muhtarı, Hüsnü Kolcu, yıkılan bir evin olmadığını belirtti ve vatandaş mağduriyetinin oluşmadığını ifade etti.

Kolcu, "Proje sonuçlanırsa vatandaşın lehine olacak bu. Bunun bitmesini dört gözle bekliyoruz. Burada tapusu olupta evi yıkılan yer yok. Şu an yıkılan bir ev yok" dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 16.01.2024 13:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol