banner1700

Market Kasiyeri MEB'de Şube Müdürü Oldu!

Öğretmen adayları atama beklerken, Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Reha Denemeç’in daha önce bir markette çalışan Ece Akçay’ı Milli Eğitim Bakanlığına şube müdürü olarak atadığı ortaya çıktı.

03 Şubat 2021 Çarşamba 12:46
Market Kasiyeri MEB'de Şube Müdürü Oldu!

Türkiye'de liyakat sistemi adeta çöktü, market kasiyeri Milli Eğitim Bakanlığı'nda Şube Müdürü olarak atandı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç’in, eski sekreteri Pınar Özel’in torpiliyle bir market zincirinde kasiyer olarak çalışan Ece Akçay’ı önce TBMM’de sekreter olarak yanına aldığı, ardından KPSS puanı olmadan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü kadrosunda memur yaptığı, daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne daire başkanı olarak görevlendirdiği ortaya çıktı.

Mebpersonel.com sitesinde yer alan haberde, Reha Denemeç’in Milli Eğitim Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı olarak atanmasının ardından eski sekreter Pınar Özel, bütçesi 500 milyon euro olan “Suriyeli öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegresi” projesine koordinatör olarak atandı.

ZİYA SELÇUK’UN “76’INCI MADDEDEN  ATAMA YAPAN BAKAN OLMAYACAĞIM” SÖZLERİ HAVADA KALDI

Ziya Selçuk, bakanlıkta yıllardır vekaleten çalışan şube müdürlerine 76. maddeden atama yapmayıp, tarihe 76. maddeden atama yapan bakan olarak geçmeyeceğim demesine rağmen Reha Denemeç’i kırmayıp bu atamayı gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Ece Akçay’ın 76. Madde İle Milli Eğitim Bakanlığına Şube Müdürü Olarak Atama Kararnamesi

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 03.02.2021 16:12
Anahtar Kelimeler:
MEBKasiyerMarket Kasiyeri
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol