EN YAKIN RAKİBİNİ İKİYE KATLADI

TNS'nin 2 bin kişiyle yaptığı araştırma sonuçları açıklandı. İşte liderlerin form grafiği... Bakın kim önde...

12 Mayıs 2011 Perşembe 13:53
EN YAKIN RAKİBİNİ İKİYE KATLADI
Bugün gazetesi yazarı Ali Atıf Bir, TNS PR'ın bu ay 2 bin kişiyle görüşerek yaptığı araştırmanın sonuçlarını köşesine taşıdı.

TNS'nin 2 bin kişiyle yaptığı araştırma sonuçları açıklandı. Liderlerin form grafiğine göre Erdoğan en yakın rakibini ikiye katladı. Kılıçdaroğlu ve diğerleri artışta...

Ali Atıf Bir'in aktardığı oranlar şöyle

TNS'nin liderlerin form grafiği araştırmasının sonuçları geldi. Erdoğan yerinde saymış. Diğer tüm liderlerin formunda artış var.

Bu şu demek: Sonunda diğer parti seçmenleri de Türkiye'de bir seçim olduğunun farkına vardı...

Erdoğan'ın formunun seçime kadar daha fazla artacağını sanmıyorum. AK Parti'nin oyları şu durumda %45-50 bandında görünüyor.

Kılıçdaroğlu cephesinde ise kımıldanma var. CHP'nin reklamları ve mitingleri 4 puanlık bir artışa yol açmış izlenimi veriyor. Buradan CHP'ye 25-28 bandında oy çıkar.

Sarıgül ise bir partinin lideri olmamasına, seçimde de aday olmamasına rağmen istikrarlı bir şekilde formunu artırmaya devam ediyor. Hatta Sarıgül nisan ayında yaptıklarıyla Kurtulmuş'la birlikte en yüksek düzeyde formunu arttıran iki liderden biri

Bahçeli bu ay %13.9 form oranına çıkmış. Ancak bu form grafiğinde kasetlerin etkisi yok. Gelecek ay kasetler nedeniyle Bahçeli'nin iki seksen bir doksan yere çakılacağını düşünüyorum. MHP oylarını ise artık tahmin etmek zor.

Bu ay birden çıkış yapan ve %8.4 form oranını yakalayan Kurtulmuş'un HAS Parti'sinin bu seçimde küçük de olsa bir sürpriz yapabileceğini gösteriyor.

Özetlersek; liderler meydanlarda aşıklar gibi atışırken, MHP'nin kasetleri havalarda uçuşurken, Türkiye sistemin beşiğinde tıngır mıngır sallanırken ne yazık ki çok heyecansız ve sıkıcı bir seçim geçiriyoruz. Değişen bir şey yok. Bu gidişle bir şeyin değişeceği de yok

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol