Fatih Terim Fonu'nda O AKP'liye de servet yağmış

“Fatih Terim Fonu” dolandırıcılığında futbolculardan sonra siyasetçilerin de olduğu ortaya çıktı. İddiaya göre AKP Çorlu Belediye Meclis Üyesi Nuri Köşkdere de Seçil Erzan'a para vermiş. Erzan'ın evinde ele geçen belgeye göre Köşkdere parasını fazlasıyla geri almış.

27 Kasım 2023 Pazartesi 11:34
Fatih Terim Fonu'nda O AKP'liye de servet yağmış

Fatih Terim Fonu davasında Seçil Erzan savcılık ifadesinde Nuri Köşkdere için “Nuri Köşkdere yatırım yapma amacıyla para aldığım kişilerdendir. Ne aldıysam onu ödediğimi hatırlıyorum. Herhangi fazla bir ödeme yapmadım" demişti.

10Haber'den Masum Gök'ün haberine göre, Seçil Erzan'ın evinde ele geçen ve bankanın kendisine ait notlardan hazırladığını söylediği tabloda Nuri Köşkdere'nin Erzan'a 500 bin Dolar verip 1,5 milyon Dolar aldığı yazılmıştı. Nuri Köşkdere paralel banka vurgunu davasında müşteki olarak yer almadı.

Davanın tutuklu sanığı ve Seçil Erzan'a getirilen paraların transferini sağladığı iddia edilen Ali Yörük de uzun yıllar Nuri Köşkdere'ye ait otomobil bayisinde satış müdürü olarak çalışmıştı.

Seçil Erzan, Ali Yörük'le ilgili ifadesinde "Ali Yörük'ten fon adı altında para almadım. Fakat bana zaman zaman para getirir, bu paraları faiziyle benden alırdı. Hatta Ali Yörük başka tefecilerden de para bulup getirirdi. Sonrasında parayı faiziyle geri alırdı" dedi. Ali Yörük bu iddiaları kabul etmedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 27.11.2023 11:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol