'73 bin lira az' diyen AKP'li Lütfi Bayraktar çift maaşlı çıktı

AKP Sakarya Milletvekilliği’nin yanı sıra FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Lütfi Bayraktar’ın kurumdan ayda 67 bin lira huzur hakkı aldığı anlaşıldı. Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurettin Karan, Bayraktar'ın istifa etmesi gerektiğini söyledi.

29 Eylül 2023 Cuma 12:12
'73 bin lira az' diyen AKP'li Lütfi Bayraktar çift maaşlı çıktı

Sözcü'de yer alan habere göre; FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı ve AKP Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar'ın, yaptıkları işe göre milletvekillerinin aldığı 73 bin 379 liralık maaşı az bulduğunu açıklaması geçen hafta tartışmalara yol açmıştı.

Milletvekili olmasına rağmen FİSKOBİRLİK'teki görevini bırakmayan Bayraktar'ın her ay katıldığı 2 toplantı karşılığında 67 bin lira kazandığı, kurumun bütün imkanlarından faydalandığı ve Sakarya ve Giresun'da 2 makam aracı olduğu öğrenildi.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurettin Karan, Bayraktar'ın hem milletvekili hem de ticari faaliyet yürüten kurumda görev yaptığını belirterek bu durumun Anayasaya ve Meclis İç Tüzüğüne aykırı olduğunu dile getirdi. Bayraktar'ın istifa etmesi gerektiğini söyleyen Karan, şunları kaydetti:

DERHAL İSTİFA ETMELİ

“15 yıldır kurumun gayrimenkullerini sattınız, savdınız. Cebinizden bir kuruş çıkmadan tüm imkanlarını kullandınız. FİSKOBİRLİK'e geldiğiniz günden beri tek gayeniz olan siyasi kartvizite ulaştınız ama halen kurumun ne yakasında düşüyor ne de istifa etme erdemini gösterebiliyorsunuz. AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar'ın FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmesi yasal olarak da usulsüzdür. Ayrıca FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu, Bayraktar'ın görevini düşürmekle hükümlüdür.”

AKP Milletvekili Lütfi Bayraktar'ın, milletvekillerinin yaptığı işin azımsanmasını eleştirirken sarf ettiği sözler tartışma başlattı.

Lütfi Bayraktar, katıldığı bir toplantıda milletvekillerinin 2023 yılı aylık maaşının 73 bin 379 TL olduğunu, her türlü masrafı bu paradan karşıladıklarını belirterek “Rabbime hamdolsun fındığımız var. Arka planda bir miktar birikimimiz var. Vesaire yoksa bu maaşlarla vekillerin çalışma yapabilme imkanı yok ya. Az demiyorum, çok iyi para ama yapılan işe göre bunu yapma imkanın yok. Peki niye tartışılıyor bu konu? Muhtemelen vekillerin özgür olmasını istemiyor arkadaşlar” demişti.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 30.09.2023 18:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol