TEKİN AÇIKLADI... İŞTE CHP'NİN OYU!

Gürsel Tekin, Habertürk'te konuştu CHP'nin oy oranını açıkladı

14 Mayıs 2011 Cumartesi 12:38
TEKİN AÇIKLADI... İŞTE CHP'NİN OYU!

Gürsel Tekin, Habertürk'te gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 12 Haziran seçimlerinde, anketlerin aksine yüzde yüzde 40'ları işaret eden Tekin, CHP'nin sadece bu dönemde yeniliğe açıldığı yönündeki iddiaları da kabul etmeyerek var olan değişikliği yeni kadrolara bağladı. İşte Tekin'in programdaki yeni CHP ile ilgili sözleri:

"80 yıllık misyonuna baktığımız zaman ülkemizde ve siyasal hayatımızdayenileşme CHP ile başlamıştır. Yani geçmişte CHP her zaman statik durmuştur da sadece bu dönem yeniliğe açılmıştır düşüncesi de çok yanlıştır. Ayrıca yeni bir kadro var. Doğal olarak da yeni bir kadro yeni bir anlayışı getirir.

İslami kurallara baktığımız zaman en önemli şeylerden birinin insanların yaşam biçimleri olduğunu görüyoruz. Geçmişe dönüp şöyle bir baktığımda, CHP'nin lider, yönetici kadrolarının yaşamlarında islami kurallara ters düşecek bir şey yoktur. Bülent Ecevit, Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu... Bir defa harama uzak yaşamlar.

CHP HANGİ KESİMLERDEN OY ALACAK?

CHP'nin ülkenin tüm kesimlerinden rahatlıkla oy alabileceğini iddia eden Tekin, "yolsuzluktan bıktım" diyen tüm vatandaşların oylarına talip olduklarını söyleyerek şöyle konuştu:

"Bize her kesimden oy gelicek. Azınlıklardan, Kürtlerden, muhafazakarlardan, Çerkeslerden... Yolsuzluktan bıkan, 'ben bu ülkede yolsuzluktan bıktım' diyen vatandaşlarımızın oylarına talibiz. Biz insanlara, bize bir şans verin diyoruz."

CHP SEÇİMLERDE YÜZDE KAÇ OY ALIR?

Son günlerde iktidar ile muhalefet arasındaki gerginliği Erdoğan'ın üslubuna bağlayan Tekin, CHP'nin 12 Haziran'da alacağı oyla ilgili de iddialı konuştu. Tekin'e göre CHP'nin oyları 40'lı rakamlarda ve MHP ise baraj altında degil:

"Sahada çok dolaşıyorum, 43 ilimizi gezdim. Bunun neticesinde diyebilirim ki yüzde 40 ve üstü oy bekliyorum.

MHP'nin baraj altında kalacağını düşünmüyorum. Hatta son alçakca olaylardan sonra MHP'nin oyunun yüzde 1.5 arttığını düşünüyorum.

Meydanlardaki sertleşme, uslüp sertliği bizden kaynaklı değil. Sayın Başbakandan kaynaklı... Şu anda çamur siyaseti yapılıyor. Bunun nedeni de çaresizliktir. Siyaseten çaresiz olanlar çamur siyasetine başvuruyor.

Seçmenler, milletimiz çok zeki. Geçenlerde Erzurum'da dolaştığımda seçmenin siyaseti çok yakından takip ettiğini gördüm. O yüzden siyasi üsluba çok dikkat etmeliyiz. "
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'den 12 Haziran için iddialı çıkış! Tekin, seçimlerde CHP'nin oyunun anketlerin aksine yüzde 30 bandında bulunmadığını açıkladı, hedef olarak 40'lı rakamları gösterdi. MHP'nin baraj altında kalacağını düşünmediğini söyleyen Tekin'e göre, iddia edilenin aksine kasetler MHP'nin oyunu artırdı!

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol