KASET SKANDALINDA GİZLİ SERVİS PARMAĞI

MHP'yi sarsan seks kasetleri sınır ötesini aştı. Kaset tuzağının arkasında yabancı servislerin olduğu iddia ediliyor

25 Mayıs 2011 Çarşamba 10:57
KASET SKANDALINDA GİZLİ SERVİS PARMAĞI

 Habertürk'ün sürmanşetine çektiği habere göre, 10 MHP'liyi istifaya zorlayan kasetli tuzağın arkasında yabancı gizli servis için çalışan Türk ajanı çıktı. 

MHP'li Mehmet Ekici'nin avukatı Süleyman Ayhan, "Evet doğru, faillerden biri belirlendi. Yabancı bir servisin Türk ajanı. Her an yakalanabilir" dedi.

Seçim öncesi MHP'yi zor durumda bırakan kasetlerin "profesyonel bir organizasyon" olduğu yönündeki genel kanaati doğrulayan gelişmeler yaşanıyor.  Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde "seks kayıtları istihbaratçı işi mi?" diye sordu.

BU BİLGİ BİZE VERİLDİ

Altaylı olayın arkasında yabancı istihbaratın olabileceğine dair bir kaynağın sözlerine ve iddiayı doğrulayan avukat Ayhan'ın açıklamalarına yer verdi.

"Bir kaynak, "İşin yabancı istihbarat örgütlerinin Türkiye'deki yapılanmaları tarafından tezgâhlandığı belirlendi. Bir kişinin ismi tespit edildi. Diğerlerininki belirlenmeye çalışılıyor" dedi. 
Bunun üzerine Hilal Öztürk, bu bilgiyi teyit için MHP'li Ekici'nin avukatı Süleyman Ayhan'a ulaştı. 
Süleyman Ayhan önce bilgi vermek istemedi. 
Hilal'in ısrarı üzerine, "Evet doğru. Böyle bir bilgi bize de verildi ama benim ağzımdan yazmayın" dedi. 
Daha sonra da "Yazabilirsiniz. Bir kişinin ismi belirlendi ancak kaçma ihtimali nedeniyle şimdilik gizli tutuluyor. Bu işi yapanların yabancı bir istihbarat teşkilatının Türkiye'de görevlendirdiği Türk uyruklu kişiler olduğu doğrudur" dedi. 
Bu bilgi beni yine başa döndürüyor. 
Türkiye'de siyasetçilerin özel hayatlarıyla ilgili kasetler yabancı bir servisin elindeyse, varın siz tehlikenin boyutunu hesaplaym. 
Ve hep söylediğim gibi, "Yayınlanmış görüntüden değil, yayınlanmamışından korkun."Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol