İKİ EV İKİ BÖCEK...

MHP'deki kaset skandalının ardından siyasetçi ve bürokratları izleniyoruz korkusu sardı. Özel dedektiflere koşanlar arasındaki iki ismin endişeleri doğru çıktı

23 Mayıs 2011 Pazartesi 12:05
İKİ EV İKİ BÖCEK...

 MHP’deki kaset skandalının ardından siyasetçiler ve bürokratlar dedektiflik bürolarına başvurarak evlerinde arama yapılmasını istedi.

Biri siyasetçi, diğeri üst düzey bir bürokrata ait olduğu ve ara sıra kullandıkları belirtilen, Ankara’nın lüks semtlerindeki iki evde cihaz bulundu.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre, cihazlardan biri televizyonun içine, diğeri alarm sistemine takılıydı. Dedektiflik bürosuna “Evimizi arayın” başvurularını, kimlikleri gizli tutulan kadınlar yaptı. Evler apar topar boşaltıldı. MHP ve AK Parti’nin ABD ve İsrail menşeili güvenlik firmalarına arama yaptırdığı ve kontrolleri sıklaştırdıkları öğrenildi.

TV VE ALARM SİSTEMİNDE 
Evlerin birinde yapılan aramada televizyonun içinde görüntü kayıt cihazı bulundu. “Toz” incelemesinden kameranın uzun zamandır burada olduğu belirlendi. Arama yapılan ikinci evde ise kayıt cihazının alarm sisteminin içinde bulunduğu tespit edildi. Alarm cihazında normalde 6 sistem bulunurken 7. sistem dahil edilerek kameranın monte edildiği görüldü. Ev sahiplerinin yasal süreci başlatıp başlatmadığı ise bilinmiyor.

İSTANBUL’DA DA KORKU 
İstanbul’da bazı bürokratların çalışma ofisinden de benzer cihazlar çıktı. Dedektiflere başvurular, avukatları tarafından yapıldı. Cihazlar, genelde klima ve prizlerde bulundu. Bir bürokratın çalışma ofisine gizlenen 3G’li cepmodülü, abajurun ayağından çıktı. Bir bürokratın ise aracından dinleme cihazı çıktı. Bunlardan biri televizyonun içine yerleştirilmişti. Dedektifler, kameraları bulmakla yetindi.

2 HAFTADA 30 CİHAZ BULUNDU
Özel dedektif Mehmet Uzuner, son iki haftada kendilerine 300 başvuru geldiğini aktardı. Aramaların yüzde 10’unda cihaz bulundu. Uzuner’in verdiği bilgiye göre, bulunan cihazları genelde GSM modüllerinden oluşuyor. 3G’li GSM modülleri, cep telefonundan yapılıyor ve elektronik cihazlara takılıyor. Modül, yerleştirildikten sonra izleme yapan kişi, istediği zaman telefonu arıyor. Otomatik yanıtla kamera çalıştırılıyor. Cihaz elektronik sisteme bağlandığından, şarj problemi de ortaya çıkmıyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol