EN ÇILGIN PROJEYİ MHP AÇIKLADI

MHP Adana milletvekili Adayı Seyfettin Yılmaz, Osmanlı döneminde de gündeme gelmiş bir projeyi, MHP iktidarında gerçekleştireceklerini açıkladı.

26 Mayıs 2011 Perşembe 16:43
EN ÇILGIN PROJEYİ MHP AÇIKLADI

 Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'çılgın proje' olarak kamuoyuna açıkladığı 'Kanal İstanbul Projesi'ne Adana'dan rakip çıktı. MHP Adana Milletvekili Adayı Seyfettin Yılmaz tarafından hazırlanan 'Deniz Adana Projesi' ile birlikte kente yaklaşık 2 milyon dolarlık bir yatırımla kanal açılıp, Seyhan Nehri derinleştirilerek kent merkezinde bir 'iç deniz' oluşturulması planlanıyor.

MHP Adana İl Başkanı Abdulkadir Üçkardeşlerle birlikte Seyhan Oteli'nde düzenlediği  toplantıda hazırladıkları projeyi anlatan Seyfettin Yılmaz, Adana'yı küresel ölçekte bir 'marka kent' yapabilme noktasında üzerinde en çok durdukları projenin 'Deniz Adana Projesi' olduğunu söyledi:  

ADANA'YA DENİZ GETİRECEĞİZ 

Seyhan Nehri'nin denize döküldüğü yerle kent merkezi arasında kot farkı üzerinde yapılacak çalışmalarla birlikte kademe kademe azaltılacak. Yaklaşık 44 kilometrelik bir alanda uygulanması planlanan projeyle nehir derinleştirilerek Adana denizle buluşacak. Nüfusu 2 milyona ulaşan Adana'ya, 'Deniz Adana Projesi' ile birlikte yaklaşık 2 milyar dolarlık bir yatırımla ilk kanalı yapacağız. Ve bu kanalla birlikte kent merkezinde bir 'iç
deniz' oluşturacağız. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Adanalılar balık tutmaya araçla değil, tekneleriyle gidebilecek"

"ÇILGIN DEĞİL, AKILLI PROJELERE İHTİYAÇ VAR"

1871 tarihli bir haritayı salonda bulunan gazetecilere de gösteren Yılmaz, bu projenin Osmanlı Dönemi'nde de gündeme geldiğini hatırlatarak, yine benzer bir projenin eski bir Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından da gündeme getirildiğine işaret etti. Harita üzerinden projenin detayları hakkında bilgi veren Yılmaz, "Türkler çılgındır ama projeleri akıllıdır. Bugün gelinen noktada Türkiye'nin çılgın değil akıllı projelere ihtiyacı var. Bizim hazırlamış olduğumuz bu projeler akıllı projelerdir. Ve biz Adana'yı küresel ölçekte bir 'marka kent' haline getirmek istiyoruz, bunun için çaba sarf ediyoruz" ifadesini kullandı.Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol