Sinan Oğan ile görüşmeyi Erdoğan istememiş!

Gazeteci İsmail Saymaz, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sinan Oğan arasında gerçekleşen görüşme hakkında "Benim duyduğuma göre görüşmeyi talep eden Erdoğan değil" iddiasında bulundu.

24 Mayıs 2023 Çarşamba 12:20
Sinan Oğan ile görüşmeyi Erdoğan istememiş!

Gazeteci İsmail Saymaz, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sinan Oğan arasında gerçekleşen buluşmada, görüşme talebinin Erdoğan'dan gelmediğini söyledi. 

Saymaz, görüşmenin Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleştiğine dikkat çekerek Oğan- Erdoğan buluşmasının iki Cumhurbaşkanı adayının görüşmesi olmadığını söyledi.  

Sözcü TV'de Can Coşkun'un Gündem Masası programında konuşan İsmail Saymaz, şunları söyledi: 

"Kim talep ediyorsa talep ettiği kişiyi ziyarete gider. Beşiktaş'tan Fatih'e gitmedi ki bu adam. Burada kim talep etti? Ankara'dan İstanbul'a gelip Dolmabahçe'de ziyaret etti. Kim talep etti görüşmeyi o zaman? Benim duyduğuma göre görüşmeyi talep eden Erdoğan değil. Arada bir köprü eleman var. Onu da bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum. Yeni dönemde AKP'den milletvekili olan bir kişi olabilir. Sinan Oğan'ın yakın arkadaşı. Köprü eleman üzerinden bu görüşme ayarlanmış. Bu görüşmeyi talep eden Erdoğan değil. Çünkü o ziyaret edilen. Üstelik iki Cumhurbaşkanı adayının buluşması değil bu. Bir Cumhurbaşkanı adayı bir diğer Cumhurbaşkanı adayı ile görüşse nerede buluşur? Dolmabahçe Ofisi, Cumhurbaşkanı'nın devlet işlerini yürüttüğü yer. Demek ki Erdoğan'dan Cumhurbaşkanı adayı olarak değil, bir Cumhurbaşkanı olarak görüşme talep edilmiş. Recep Tayyip Erdoğan istememiş bir şey. Dolayısıyla Sinan Oğan görüşmesi çok su kaldırır." 

"GÖRÜŞMEYİ ERDOĞAN TALEP ETMİŞ OLSAYDI, OĞAN HATAY'DA MİTİNGDE YER ALIRDI" 

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt ise "Eğer görüşmeyi Erdoğan talep etmiş olsaydı, o zaman Hatay'da mitingde Sinan Oğan da olurdu. Adıyaman'da, Malatya'da mitingde Sinan Oğan'ı çıkarırdı. Bütün kanallar açık şu anda. Sinan Oğan'ın bir kanala çıktığını gördük mü?" ifadelerini kullandı. 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 24.05.2023 12:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol