"TOPLUMUN NAMUSUNU BOZUYORSUN" DEDİ VE...

'Polisi aramak istiyorum dedim, elime vurdular'

10 Ağustos 2011 Çarşamba 18:09

Beşiktaş kadın voleybol PAV takımı oyuncusu ve Haliç Üniversitesi Spor Akademisi Spor Yöneticiliği 2'nci sınıfta okuyan 19 yaşındaki Nurcan İbrahimoğlu, belediye otobüsünde ayaklarını uzattığı için bir yolcu tarafından tartaklandığını, çenesine isabet eden yumruk yüzünden dudağının patladığını otobüstekilere dönüp - benim vurduğumu gören oldu mu- diye soran saldırganın kimse ağzını açmayınca - bakın işte ben ona vurmadım o kendine vurdu - dedikten sonra el sallayarak gözden kaybolduğunu iddia etti. Kadın voleybolcu İbrahimoğlu saldırganın 'çıplak bacaklarını uzatmışsın, toplumu cezbediyorsun, sen toplumun namusunu bozuyorsun' sözlerini sarfettikten sonra yumruklu saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.

Beşiktaş kadın voleybol PAV takımı oyuncusu ve Haliç Üniversitesi Spor Akademisi Spor Yöneticiliği 2'nci sınıfta okuyan 19 yaşındaki Nurcan İbrahimoğlu'nun anlattığına göre olay şöyle gelişti;

"42 M NUMARALI OTOBÜSE BİNDİM"

"28 Temmuz günü arkadaşıma gitmek için Bahçeköy'den 42 M otobüsüne bindim. Bir sonraki gün sabah antrenmanım var diye arkadaşımda kalacaktım. Kırmızı otobüstü bindiğim. Normal bir şekilde oturdum yerime. Çok yorgun olduğum için ayaklarımı uzattım. Eşyalarım da vardı yanımda. Biri geçtiğinde de ayaklarımı çekiyordum. Otobüsün yarısı boştu. Adamın biri geldi kim olduğunu bilmiyorum. 40-45 yaşlarında benden 1-2 santim kısa bir adamdı. Bana bakıyordu devamlı ben de bir şey olacağını fark ettim ama hiç dönüp bakmadım. Akşam 21:30 otobüsüydü. Yorgun olduğum için uyukluyordum zaten.

"AYAĞIMA KASITLI ÇARPTIKTAN SONRA YANIMA OTURDU"

Otobüsün yarısı boş olmasına rağmen yanım boşalınca adam yanıma geçti. Geçerken bilerek ayağıma çarptı. Ben de ayağımı tuttum. Özür dilemesini bekledim ama adam yanıma oturdu. Ben de bir şey söylemedim sadece baktım. Sonra dönüp bana 'kusura bakma ama ayaklarını bu şekilde uzatamazsın burası toplu taşıma aracı' dedi. Ben de siz geçerken ayaklarımı çektim zaten yorgun olduğum için uzattım ayaklarımı dedim.

"SEN TOPLUMUN NAMUSUNU BOZUYORSUN"

Ardından adam 'sen toplumun ahlakını bozamazsın, yaptığın terbiyesizlik. Toplumun ahlakını, namusunu senin gibi insanlar bozuyor' diyerek hakaret etmeye başladı. Çok şaşırdım. Siz benim bütün gün ne iş yaptığımı bilmiyorsunuz. Ayağım sakat ve sporcuyum. Bütün gün koştum ayaklarım yara ve uzatmam gerekiyordu uzattım. (dedim ve çok da muhatap olmak istemedim.) Adam söylenmeye devam etti. Altımda da basketbol şortu vardı. Yorgun olduğum için daha rahat giyinmiştim. Daha sonra bana, 'çıplak bacaklarını uzatmışsın, toplumu cezbediyorsun, sen toplumun namusunu bozuyorsun, çıplak bacaklarınla bize gösteriş yapıyorsun. Önce ne söyleyeceğimi şaşırdım. Babam yaşındasınız, benim gibiler mi toplumun ahlakını bozuyor diyince tekrar başladı hakaret etmeye. Benim gibiler değil sizin gibi görüşü dar olanlar yapıyor böyle şeyleri. Kızınız yaşında bir insanım dedim ve bana söylediği şeyleri ben de ona söyledim.

"BANA YUMRUK ATTI"

Bu sırada yumruğunu kaldırdı sen bana böyle şey söyleyemezsin diyerek yumruk attı. Dudağımı patlattı. Önce şoka girdim ardından sinirlenerek bağırmaya başladım.

"OTOBÜSTEKİLER -BAŞIMIZA İŞ ÇIKARMA- DEDİ"

Otobüstekiler sonra bizi ayırdılar ama yardım isteyince bir kadın bana tamam uzatma artık akşam akşam başımıza bir iş çıkarma dedi. Üstüm başım kan içinde otobüsü durdurun ben polisi aramak istiyorum deyince elime vurup engelleyenler oldu. İETT şoförüne de durmamasını söylediler.

"BANA EL SALLAYIP GİTTİ"

Ben tekrar polisi arayınca adam otobüstekilere dönüp benim vurduğumu gören oldu mu diye sordu kimse ağzını açmayınca o da bakın işte ben ona vurmadım o kendine vurdu diyerek otobüsten indi. İnerken de bana el salladı." diye konuştu. Kadın voleybolcu olayın ardından polis merkezine şikayetçi olmak için gittiğini ancak oradaki polislerin de kendisiyle yeteri kadar ilgilenmediğini söyledi. Polis ekiplerinin yönlendirmesiyle Şişli Adliyesi'ne adli tıp raporu almak için gittiğini de söyleyen İbrahimoğlu, burada da dudağı patlamasına rağmen kırık ve bıçaklama olmadan rapor verilemeyeceğini söyleyerek gönderildiğini iddia etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol