FOTOĞRAFLARI UÇAKTA KALACAK MI?

İş yavaşlatma eylemine giden THY personelinden 350'sinin işine son verildiği haberleri gelirken Boeing 737-800 uçağının üzeriden 17 bin çalışanının fotoğrafı eksilecek mi merak konusu.

01 Haziran 2012 Cuma 16:49
FOTOĞRAFLARI UÇAKTA KALACAK MI?

 Türk Hava Yolları, dünyada bir ilk olacak projeyle, Boeing firmasının katkılarıyla, filosundaki bir Boeing 737-800 uçağını, tüm çalışanlarını temsilen, dünyanın 191 noktasında görev yapan farklı pozisyonlardaki çalışanlarının yaklaşık 17 bin fotoğrafıyla süslemişti. “Globally Yours” şiarının Türk Hava Yolları ailesine ne ifade ettiğinin bir defa daha tüm dünyada vurgulanması, bu dev ailenin her bireyinin dünyanın farklı noktalarındaki tüm yolcuların hizmetinde olduğunun altının çizilmesi, Türk Hava Yolları’nın yakaladığı başarının, havacılık sektöründeki gücünün vurgulanması tüm Türk Hava Yolları çalışanlarına teşekkür edilmesinin hedeflendiği açıklanmıştı.

Şimdi akıllardaki soru bu aile fotoğrafı bozulacak mı? 
Hafta başında başlayan eylemle ile gündeme gelen THY personeli yasa dışı eylam yaptıkları gerekçesi ile işten çıkartılmaya başladı. Grev  ve lokavt haklarının ellerinde alınmasına karşı iş yavaşlatma eyleminde bulunun personelden 350 tanesinin işine son verildi.  
EYLEMLER DEVAM EDECEK
Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin, 350 raporlu kabin memurundan 300’nün ’SMS’ yoluyla iş akitlerine son verildiğini bildirdi. Ayçin, işten atılan üyelerinin haklarını arayacaklarını da belirterek şunları söyledi: "Gerekli suç duyurularını yaptık. Bizim yaptığımız eylem yasal ama arkadaşlarımız yasal olmayan bir yolla işten çıkartıldı. Üyelerimiz işten çıkartıldıklarını "SMS" yoluyla öğrendi. Arkadaşlarımız haklarını sonuna kadar arayacağız. Arkadaşlarımız işlerine tekrar başlayana kadar her gün 06.00-23.00 saatleri arasında Atatürk Havalimanı’nda eylemlerimize devam edeceğiz."

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol