Diyanet 'Şeker'e Taktı!..

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Ramazan Bayramına ilişkin Twitter’dan açıklamalarda bulundu...

06 Haziran 2019 Perşembe 09:46

Ramazan Bayramı'nın "şeker bayramı" diye ifade edilmesinin yanlış olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Erbaş, "Şeker bayramı diye bir bayram yok, bu Ramazan Bayramı'dır. Çocuklara şeker verildiği için bayramın adı şeker bayramı olmaz. Bu bir ibadettir. Bu ramazanın kutsiyetine biraz hafiflik getiriyor. Bu şekilde kullananlar bundan vazgeçsinler" ifadelerini kullandı.

Erbaş, “Bayramı tatil olarak görmeyelim, çünkü bu bir ibadettir. Büyüklerimizi, sevdiklerimizi ziyaret edelim. Hatırı sorulmamış hiçbir hasta, gönlü alınmamış hiçbir yaşlı bırakmayalım. Yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümleriyle bayramımıza bir kat daha anlam katalım” diye yazdı.

Diyanet İşleri Başkanı en son İstanbul Müftülüğü'nün İstanbul'un fethinin 566. yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği Enderun Teravihi namazında vatandaşla protokol arasına namaz kılarken konulan bariyerlerle gündeme gelmişti. Erbaş söz konusu bariyerlere karşı bir açıklama yapmamasıyla tepkileri üzerine çekmişti.
 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 06.06.2019 09:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
rafet aksarı 2019-06-06 13:09:55

Diyelim ki ramazan bayramı değişen ne olur ki... Mühim olan o kutsal ayı değerlendirip yeterince yaşamaktır. Adı şu bu olmuş hiç önemli değil. Oturun oturdugunuz yerde insanlarımızın beynini bulandırma.