Doların Çıkacağı Rakamı Açıkladı, 'Durmayacak' Dedi

Ekonomist Selçuk Geçer, dolarla ilgili tahminlerine devam ediyor. Geçer bu kez de önümüzdeki haftayı işaret ederek rakam verdi.

10 Ekim 2022 Pazartesi 14:34
Doların Çıkacağı Rakamı Açıkladı, 'Durmayacak' Dedi

Piyasa uzmanı Selçuk Geçer, ekonomik gelişmelerle ilgili yaptığı değerlendirmelerle sıkça gündem olmayı başarıyor.

Yaptığı tahminler ve öngörülerle dikkat çeken Geçer önümüzdeki hafta doların kaç TL'ye geleceğini söyledi.

İşte Selçuk Geçer'in dolar kuru tahmini:

"ZAMLARIN EN ÖNEMLİ SEBEBİ DOLAR KURUNDAKİ ARTIŞ"

"Dolar kurundaki artışın akaryakıt fiyatlarından başlayarak her şeye yansıdığını artık bilmeyen kalmadı. Önceki gün dolar kuruna bağlı olarak benzinin litresine 1 lira 42 kuruşluk zam geldi. Bu akşamda benzine zam bekleniyor. Bu zamların en önemli sebebi dolar kurundaki artış."

"DOLARIN ARTIŞI YENİDEN YÜKSELİŞE GEÇTİ"

"2021 yılın eylül ayında merkezin faizi 19 puandı. Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık ayında toplam 500 baz puan indirim yapan Merkez Banası Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayında faizi sabit tuttu. Mayıs ayında da Merkez Bankası faizi sabit bıraktığını açıkladı. Enflasyona endeksli tahvil ve ya süper Bono çıkarılacak açıklamalarından sonra iktidarın Kur Korumalı Mevduat uygulamasından istediği verimi alamadığının anlaşılmasından sonra doların ateşi yeniden yükselişe geçti. " 

"DOLAR 30 LİRA OLANA KADAR YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK"

Selçuk Geçer dolar kurundaki yeni zirve için rakam verdi. Geçer yaptığı açıklamada, "Dolar aralık ayında 12 liradan işlem görüyordu. Aralık ayından sonra bugüne kadar yükselen dolar 16 lira 50 kuruşu aştı. Doları artık tutamıyorlar diyen Selçuk Geçer, dolar 19 lirayı gördükten sonra 30 lira olana kadar yükselmeye devam edecek" dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 20.10.2022 17:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol