İÇ GİYİM MARKASI BU KEZ SINIRI AŞTI

Reklam Kurulu'ndan uyarı aldı.

05 Nisan 2012 Perşembe 13:57
İÇ GİYİM MARKASI BU KEZ SINIRI AŞTI

 Kışkırtıcı ve sıra dışı reklamlarıyla tanınan dünyaca ünlü Los Angeles merkezli iç giyim ve parfüm “American Apparel” son reklam kampanyasıyla sınırları aşınca Amerikan Reklam Kurulu’ndan uyarı aldı.

Daily Mail’in haberine göre, Türkiye’de şubesi bulunmadığı halde ülkemizde de en çok satan iç giyim markalarından biri olan American Apparel mağazalar zinciri, son reklam kampanyasında neredeyse tamamen çıplak modeller 
kullanınca “pornoya kaçmak”la suçlandı.
Ünlü marka son reklam kampanyasında çorap, iç çamaşırı ve süveter gibi sekiz yeni ürününün tanıtımını popoları veya göğüsleri tamamen açık modellerle yapıyor.
Kadın örgütleri reklamları “kadın vücudunun istismar edilmesi” olarak değerlendirirken, Amerikan Reklam Kurulu da reklamların aşırıya kaçtığını kabul ederek markayı uyarma kararı aldı.
American Apparel ise suçlamaları reddederek, kullanılan görüntülerin her gün karşılaştığımız insanların makyajsız hallerinden başka bir şey olmadığını öne sürdü.
Kurul, ünlü futbolcu David Beckham'ın modelliğini yaptığı iç çamaşırı reklamında tepkilere neden olan "kabarıklığın" ise ahlak kurallarını zorlamadığını karar vererek, bu yöndeki şikayetleri reddetti.

DHA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol