Bruce Willis'in hastalığı ne, Bruce Willis teşhisi ne?

Afazi hastalığına yakalandığı için oyunculuğu bırakmak zorunda kalan Bruce Willis'in sağlık durumu hakkında yeni bir açıklama geldi. Ailesi ünlü aktöre konulan yeni teşhisi ve son durumunu açıkladı.

17 Şubat 2023 Cuma 16:40
Bruce Willis'in hastalığı ne, Bruce Willis teşhisi ne?

Aksiyon filmleri yıldızı Bruce Willis'ten (67) geçtiğimiz mart ayında kötü haber gelmişti.

Willis'e beynin bazı bölgelerinde meydana gelen işlev bozukluğu sonucu ortaya çıkan konuşma, konuşulanı anlama ve okuma-yazma gibi becerileri etkileyen 'afazi' (söz yitimi) hastalığı teşhisi konulmuştu.

Uzun süredir gözlerden uzakta olan Bruce Willis'te yeni bir haber geldi. 67 yaşındaki yıldızın ailesi yaptıkları açıklamada "Bruce'un durumu ilerledi ve artık daha spesifik bir teşhisimiz var: frontotemporal demans (FTD olarak bilinir). Ne yazık ki, iletişimdeki zorluklar Bruce'un karşılaştığı hastalığın sadece bir belirtisi. Bu acı verici olsa da, sonunda net bir teşhise sahip olmak rahatlatıcı. Bugün hastalığın tedavisi yok, önümüzdeki yıllarda değişebileceğini umduğumuz bir gerçek. Bruce'un durumu ilerledikçe, medyanın ilgisinin çok daha fazla farkındalık ve araştırma gerektiren bu hastalığa ışık tutmaya odaklanabileceğini umuyoruz" ifadelerini kullandı.

Bruce Willis'in son durumuyla ilgili açıklama: Afazi hastalığıyla mücadele eden Bruce Willis'e yeni teşhis - 6

Ailesinden yapılan yeni açıklamada, "Bruce, dünyadaki sesini başkalarına yardım etmek ve önemli konularda hem kamuda hem de özel olarak farkındalık yaratmak için kullanmaya her zaman inandı. Kalbimizde biliyoruz ki - bugün yapabilseydi - aynı zamanda bu zayıflatıcı hastalıkla ve bu kadar çok kişiyi ve ailelerini nasıl etkilediğiyle uğraşanlarla küresel dikkat ve bağlantı çekerek yanıt vermek isterdi"  denildi.

Willis Ailesi, "Bruce her zaman hayattan keyif aldı ve tanıdığı herkesin de aynı şeyi yapmasına yardım etti. Bu özen duygusunun ona ve hepimize yansıdığını görmek, dünyanın anlamıydı” dedi. “Bu zor dönemde hepinizin sevgili kocamız, babamız ve arkadaşımız için paylaştığınız sevgi bizi çok etkiledi. Devam eden şefkatiniz, anlayışınız ve saygınız, Bruce'un hayatı olabildiğince dolu yaşamasına yardım etmemizi sağlayacak" dedi.

FROTOTEMPORAL DEMANS NEDİR?

Frontotemporal Demans; genel olarak kişilik, davranış ve dil ile ilgili alanların yer aldığı beynin ön ve temporal loblarındaki sinir hücrelerinin parçalanması (dejenerasyonu) sonucu oluşan bir hastalık grubudur.

Bruce Willis'in son durumuyla ilgili açıklama: Afazi hastalığıyla mücadele eden Bruce Willis'e yeni teşhis - 7

AİLESİYLE BİR ARAYA GELİYOR

Öte yandan durumu kötüye gittiği için son dönemde sık sık ailesiyle zaman geçiren Bruce Willis, geçtiğimiz aylarda eski eşi Demi Moore ve şimdiki eşi Emma Heming ile her iki evliliğinden olan beş çocuğuyla bir araya gelmişti.

Bruce Willis'in son durumuyla ilgili açıklama: Afazi hastalığıyla mücadele eden Bruce Willis'e yeni teşhis - 8

Eğlenceli geceden fotoğrafları Demi Moore, Instagram hesabında, “Biz aileyiz. Noel ruhuna giriyoruz” notuyla paylaşmıştı. İngiliz sunucu ve model Emma Heming Willis de paylaşıma “Ne eğlenceli geceydi” yorumuyla karşılık vermişti.

Bruce Willis ile Demi Moore, 13 yıllık evliliklerini 2000 yılında bitirdi. Willis ile Emma Heming 2009’da evlendi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol