TATLISES: KADINA ŞİDDET ZAVALLILIKTIR

AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' sebebiyle düzenlenen yemeğin konuğu ünlü türkücü İbrahim Tatlıses oldu.

09 Mart 2011 Çarşamba 12:47
TATLISES: KADINA ŞİDDET ZAVALLILIKTIR

Kadına uygulanan şiddetten nefret ettiğini söyleyen Tatlıses, "Kadına şiddet uygulayan insan aciz, zavallı insandır. Adamlığı oturmamıştır. Ya içkilidir ya haplıdır" dedi.
Siyasete yönelik mesajlar da veren Tatlıses, AK Parti'den milletvekilliği için yeşil ışık yaktı. Bu dönem bağımsız ya da iktidar partisinden yüzde bin Meclis'te olacağını iddia eden Tatlıses, "Hayatım boyunca muhalefet olmayı sevmedim. Muhalefeti hiç sevmem. İktidar partisi olursa onun yanında yürümek isterim" diye konuştu.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Sipari Restoran'da düzenlenen yemekli toplantıya 400'e yakın partili kadın katıldı. Toplantı, 'Birbirimizi farklılıklarımızla sevelim' sloganıyla başladı. İbrahim Tatlıses, AK Partili kadınların daveti üzerine hiçbir ücret almadan İzmir'e gelerek toplantının konuşmacısı oldu. Türküleri yerine sözleriyle yemeğe damgasını vuran Tatlıses, kendisini kadın düşmanı ilan edenlere İzmir'den yanıt verdi. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayan Tatlıses, 1985 yılında Perihan Savaş'la yaşadığı olayın ardından kadın düşmanı ilan edildiğini söyledi. Tatlıses, "Bazı feminist hanımlarımız, köşe yazarları var. Leb demeden leblebiyi anlamayan. İbrahim Tatlıses'i masaya yatırıp ütülemeden makasları eline alıp kıtır kıtır kesen köşe yazarlarına sesleniyorum. Kumaşın ne olduğunu bilmiyorsunuz. Halep'te mi, Urfa'da mı, İstanbul'da mı dokundum bilmiyorsunuz, ama makası elinize alıp kesiyorsunuz. Beni ne kadar tanırsın. Eline kalem alınca benim hakkımda ahkam kesmek çok kolay. 1985'te cehalet mi gençlik mi tahrik mi diyeyim Perihan Hanım'la (Savaş) bir olay yaşadık. Çocuğumun annesidir halen de göz bebeğimdir. Buna ne kadar inanırsınız bilmem ama ben hayatım boyunca yalan konuşmadım. Yalan söyleyeni de sevmem. O olayı aldılar, abarttılar, büyüttüler. 26 yıl gibi bir zaman geçti hala oradayız. Ben Urfa'dan İstanbul'a geldim onlar hala Antep'i geçemediler. Sokakta ya da bir toplantıda bir kadına ne sarkıntılık ne hakaret ettim ne de kaba konuştum. Kadınsız bir dünya zaten düşünemem. Kadınlara saygı duydum ve kadını severim. Kadın bizim yıldızımız, başımızın tacı, evimizin çiçeği bahçemizin gülüdür. Kadına şiddet uygulayan insan aciz ve zavallıdır" ifadelerini kullandı.
Kendisi için, 'İbrahim Tatlıses kadın düşmanı' dendiğini hatırlatan Tatlıses, "Ben nerede ne yaptım da bu çamuru bana bulaştırdılar. Benim kadar kadına düşkün var mı? Bacılarımı kızlarımı sokakta mı bıraktım ki. Hepsinin altlarında arabaları, evleri, yiyecekleri bir lokma ekmekleri var. Ailemde dört kız kardeşim, altı kız torunum, üç de kendi kızım var. Kadına düşman bir insan kadını yok sayan bir insan kendi hayatını yaşar ama ben kendim için bir saat bile ayırmadım" şeklinde konuştu.
8 Mart nedeniyle düzenlenen toplantıya çağrılmasının ardından keyifle geldiğini ve ilk kez böyle bir yerde konuşma yaptığını ifade eden Tatlıses, kendisini kadın düşmanı olarak gören çok sayıda kişiye seslenerek, "Hayatım boyunca böyle bir düşmanlığım olmadı" diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol