TASARIMLARININ MANKENLİĞİNİ YAPTILAR

Defilede rengarenk abiye elbiseler dikkat çekti.

18 Mayıs 2012 Cuma 12:55
TASARIMLARININ MANKENLİĞİNİ YAPTILAR

 ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Giyim Üretim Teknolojisi Programı ve Tekstil Teknolojisi Programı öğrencileri, yıl içinde tasarlayıp diktikleri abiye elbiseleri sergiledi.

Meslek Yüksekokulu Terzioğlu Konferans Salonu'nda düzenlenen defilede, Giyim Üretim Teknolojisi ile Tekstil Teknolojisi Programları öğrencileri büyük beğeni topladı. Öğrenciler, yıl içinde okulda yaptıkları çalışmalar kapsamında abiye elbiseler tasarlayıp dikti. Yıl sonu yaklaşırken de emeklerini sergiledi. Hocaları ve arkadaşlarının karşısına çıkan öğrenciler, birbirinden güzel kıyafetleriyle göz kamaştırdı. Tekstil Teknolojisi Programı Öğretim Görevlisi Tülin Acet, defilede sergilenen elbiselerin tamamen öğrencilerin tasarımı olduğunu belirtti. Acet, "Kendi diktikleri elbiseleri bugün üzerlerinde sergilediler. Yıl içinde birinci ve ikinci sınıfta 60 öğrencimiz bu çalışmalara katıldı. Daha çok abiye kıyafetler çalıştık. Bir tane gelinliğimiz vardı. Diktikleri elbiseler öğrencilerimizin üzerlerine de çok yakıştı" dedi.
Defilede rengarenk abiye elbiseler dikkat çekti. Dekolte ve mini elbiselerin yanında tesettür kıyafeti de yer aldı. Defilenin sonunda öğrenci Esra Uraloğlu gelinlikle sahneye çıktı. Finalde tüm öğrenciler elbiseleriyle toplu fotoğraf çektirdi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol