Saatler geri mi alınacak, saatler geri alınacak mı, kış saati var mı?

Türkiye'de şuan saat kaç sorusu sosyal medyada gündem oldu. Sabah saatlerinde akıllı telefon, tablet ve bilgisayar saatlerinin değiştiğini fark eden kullanıcılar, saatler geri mi alındı? Kış saati uygulamasına mı geçildi? diye sordu. Peki Türkiye'de önceki yıllarda olduğu gibi Saatler geri alınacak mı? Kış saati uygulamasına dönülecek mi?

04 Kasım 2021 Perşembe 14:57
Saatler geri mi alınacak, saatler geri alınacak mı, kış saati var mı?

Şu an saat kaç, saatler ileri ya da geri alınacak mı soruları internette en çok aratılan sorular olarak dikkat çekiyor. 

Dünya genelinde pek çok ülkede kış saati uygulamasına geçiş yapılmasıyla birlikte, Türkiye'de bazı akıllı telefon, saat, tablet ve bilgisayarda saat güncellemesi yapıldı. Bu durum üzerine Türkiye'de saatler değişti mi? Saatler geri alındı mı? Kış saati uygulamasına mı geçildi? gibi sorulara yanıt aranmaya başlandı. Hatırlanacağı üzere, Türkiye'de kış saati uygulamasıyla ilgili geçtiğimiz yıllarda bir karar alınmıştı. Peki Türkiye'de saatler değişecek mi? Saatler ileri ya da geri alınacak mı? Türkiye'de kış saati uygulamasına geçilecek mi? İşte saat kaç? sorusuna yönelik detaylar;

SAATLER GERİ ALINACAK MI?

Türkiye'de saatle geri alınmadı ve kış saati uygulamasına geçilmedi. Doğru saati öğrenmek için TRT resmi internet sitesini veya manuel saatlerinizi kontrol edebilirsiniz . Türkiye'de kış saati uygulaması 2017 yılında yürürlükten kaldırıldı. 2017 yılından sonra kış saati uygulamasına geçilmedi.

KIŞ SAATİ UYGULAMASI NEDEN KALDIRILDI?

Gün ışığından daha fazla yaralanmak, enerji tasarrufu sağlamak amacıyla kış saati uygulaması kaldırıldı. Uygulanan yaz saati uygulaması her mevsim devam edecek.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 04.11.2021 15:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol